Nem tudjuk, volt-e már ilyen a blog történetében, de ha volt is, biztos nem mindennap fordul elő, hogy lányok(!) vállalkozzanak itt posztírásra. Mi vettük a bátorságot, egyszer van egy évben gyereknap nőnap, ami remek alkalmat ad arra, hogy bevéssük magunkat az NST virtuális "históriás könyvébe"! A véleményünk foci témában igen szubjektív, sokszor a szívünkkel, és nem a fejünkkel gondolkodunk, és ez nem kicsi zavart okozott a poszt összekalapálásában. Ha kiváncsi vagy az eredményre, vagyis arra, hogyan is látja Mac_KAPUFA, littleflower és hajas baba a focit, húzd az egeret a tovább gombra és katt.
Először is vegyük górcső alá, hogy egy nő hol is botlik fociba/focistákba? Hát persze, hogy a tv-ben. Na nem arra gondolunk, mikor a kedvenc szappanoperánk, vagy a hetek óta várt romkomunk helyett Svájc–Ukrajna VB meccs, Románia–Franciaország EB meccs, esetleg valami halál unalmas bajnoki megy, sokkal inkább arra, hogy mivel bombáznak minket a filmek szünetében, a reklámblokkban. Persze nem csak a labdarúgóknak remek a termékeladási rátájuk, gondoljunk csak Tibire és a rudira, amit nem tudunk megunni. Összeállítottunk egy kis shopping listát, hogy mi mindent is tudnánk venni, ha csak a focistás reklámokra hallgatnánk! Íme:
I. esti filmhez vagy meccshez: kóla by David, – a gyereket a nevünkre íratnánk! - chips by Dinnye, whisky by Baggio, vagy sör – mindenkinek ízlése szerint.
II. napi szükségletek: (whisky+sör), tej by Ronaldo, puding a gyereknek - akit már korábban a nevünkre vettünk- by Ferrara, ásványvíz by Figo.
III. fontos az ápoltság is (elvégre elmúlt már a kőkorszak): borotva by Titi, (persze tud a borosta szexi lenni, de nem hagyhatjuk, hogy elburjánzzon) sampon by SuperPippo, a gyönyörű, selymes hajért.
IV. vásárolhatunk autót is: a családnak Collina ajánl egy kiváló modellt, a vállalkozásunkat pedig maga az olasz válogatott lendítené fel. Sőt, a motorba való lötyiről is gondoskodhatunk Cé jóvoltából.
V. és ha este nincs se meccs, se film, vagy már mindet láttuk n+1-szer, akkor sem kell kétségbe esni, Inzaghi megoldja: karaokegép. Csak egyet kérünk: Cé-t ne, még egyszer mondanánk, NE engedjétek énekelni, mert kivágja a magas Cét, meg a biztosítékot is!
Persze mi nem kizárólag a reklámokból ismerjük őket. Bizony nyomon követjük nem csak a nagy tornákat, de a kedvenc klubjaink megpróbáltatásait, ha nem is hétről hétre, de meg-megújuló lelkesedéssel. Szeretjük a hajrában megfordított meccseket, pl. az 1999-es BL döntő, és a "hősies feltámadásokat", mint 2005. május 25. Természetesen élvezzük a sima győzelmet is: Milan - Inter 6-0 (2001), Real Madrid - Barcelona 2-6 (2009), az olyan bajnokságokat, ahol még a legvégén is több esélyes a dolog (Bundesliga 2001-2002, körkapcsolás, a Serie A Juve – Roma párbaja 2000-2002 között), ahol az utolsó utáni percben is van fordulat (Bundesliga 2000-2001). A 2002-es VB érzelmi hullámvasút volt. Pl. a franciák rúgott gól nélküli kiesése a csoportból (3 gólkirály a keretben) eltérő reakciót váltott ki belőlünk, volt sírós (Mac_KAPUFA), nevetős (hajas baba), közömbös (littleflower). A 2006-os VB döntő: Zidane tette sokkoló volt, a mai napig próbáljuk feldolgozni, ki ezért, ki azért.
Tisztelettel adózunk az olyan remek egyéni teljesítmények előtt, mint Arshavin mesternégyese a Liverpool - Arsenalon, vagy Ronaldo 15. VB gólja (2006). Maldini Milan mezben töltött negyed százada, vagy Scholes és Giggs klubhűsége, illetve Kahn 14 éve a bőrgatyában is lenyűgöző ebben a mai világban.
Óóóó! és hogyan is felejthetnénk a személyes élményeket?! Littleflower a 2008-as EB döntőt Bécsben a Fan Zoneban csillió drukker között élvezte. Mac_KAPUFA és hajas baba pedig 2001. június 13-án a Copa Italia döntő visszavágóját egy firenzei ristorantéban izgulta végig. Roppant emlékezetes számunkra a 2000 szeptemberi magyar-olasz is, nem csak azért, mert Horváth Feri két rúgott hanem azért is, mert majdnem bezártak minket a kollégium tv szobájába, a második félidőt csak hatalmas harcok árán tudtuk megtekinteni....
Természetesen eszünk ágában sincs tagadni, hogy a pasik miatt IS nézzük a meccseket…ez legyen 50 %. (Fiúk! Eskü alatt: ha bemennétek pl. a Moulin Rouge-ba, akkor ti csak az érzelmeket kifejező táncot és a csodás koreográfiát néznétek?!) De nem minden a kinézet, ezért nálunk a következő személyek pályáznának eséllyel a Jó tanuló - jó sportoló Jó focista - Jó pasi „ösztöndíjra”.
A lista összeállításánál volt némi vita, meg kellett állapodni néhány alapelvben, pl. 1 országból 1 kiválóság. Elég hamar elértük volna a 10-es limitet olasz és spanyol pasikból, a szívfrekvenciánkhoz a temperamentumos latin szívtiprók állnak legközelebb. Csak az jöhetett szóba, aki a szavazási eljáráson a voksok legalább 2/3-át elérte (17 db). Érdekes adat, hogy eme csoport 35 %-a 1976-os születésű, rögtön le is vontuk a konzekvenciát: ez egy kiváló évjárat a jóképű focizó férfiak tekintetében. Persze a keretet tovább kellett szűkíteni… bele sem merünk gondolni egy szövkap gyötrelmeibe, bár… ő más szempontok alapján válogat és szűkít.
Davor Suker (horvát, 1968. január 1.): „Férfiuról szólj nékem, Múzsa, ki sokfele bolygott…”
Davor a jugoszláv válogatottal 1987-ben U20-as VB-t nyert (mi épp az ovi kiscsoportot céloztuk be), a horvát válogatottal szerepelt a 1996-os EB-n, de igazán nagyot az 1998-as VB-n villantott: bronzérem és gólkirályi cím. Klubok tekintetében is bejárt jó pár országot. Hazájában: Osijek (gólkirályi cím) és Dinamo Zagreb, Spanyolországban: Sevilla (itt kapta a Sukerman becenevet) Real Madrid (1998-ban BL győztes a klubbal – ’98-ban bejött neki az élet), Angliában: Arsenal és West Ham United, Németországban: 1860 München. A Top tenünk korelnökét tisztelhetjük benne, és ha 1 nappal korábban születik, még 1 évvel idősebb lenne.
Michael Ballack (német, 1976. szeptember 26.) Dr. House után szabadon ő a mi 13-unk. Hogy szerencsét hoz-e neki ez a mezszám? 2002-ben Miháel a 2-es szám bűvöletében élt: 2. helyezés VB-n, BL-ben, Német Kupán, német bajnokságban. Végülis, lehetett volna rosszabb is. Ha már 2002 VB, sosem fogjuk elfelejteni, hogy az elődöntőben Dél-Korea ellen a 71. percben sárgát kapott (ha győznek, nem játszhat a döntőben), rá 4 percre pedig megszerezte a döntőt érő döntő gólt…nesze neked Korea! Michael is a HERO! 2006-ban klubszinten elhagyta az anyaföldet (Bayer, Bayern), a Chelsea-be igazolt, hogy immár sorsszerűen a csapattal 2008-ban Moszkvában BL 2. helyezést érjen el.
Alessandro Nesta (olasz, 1976. március 19.) Íme az első latin szívtipró, kinek gyönyörű szemeiről ódákat tudnánk zengeni, de nem ez a poszt sajnos nem erről szól. Annyit azért megjegyeznénk, hogy nők millióinak dobogtatja meg a szívét az a mozdulat, ahogyan Nesta hátrasimítja rakoncátlan fürtjeit. Tőlünk akár modellkedhetne is, de sorsa nem így alakult. Még gyermekorvosa tanácsára (hátproblémája miatt) kezdett el sportolni, és milyen jól tette!!! Ő lehetett volna a Lazio „Maldinije”, de anyagi okok miatt a Milan Nestája lett. Csapathűségéért különösen tiszteljük, hiszen több ajánlatott utasított vissza mielőtt a rossonerihez került. Tekintve, hogy Sandro hátvéd, nem a góljairól híres, mégis a csapat oszlopos tagjaként ha kell, ebben is megállja a helyét. Az idei bajnokságban a 9. fordulóban a Chievo ellen duplázott. Nekünk nagyon fog hiányozni az idei VB-n az olasz válogatottból.
Luis Filipe Madeira Caeiro Figo (portugál, 1972. november 4., 2000. Aranylabdása)
„Tudod, hogy nincs bocsánat, hiába hát a bánat. Légy, ami lennél: férfi. A fű kinő utánad.” Valahogy így gondolhatták ezt a Barca szimpatizánsai is, mikor Figo 2000-ben a királyi klubhoz igazolt. Ezen érzéseiknek hangot is adtak az első adandó El Clásicón 2000. október 22-én. Egyébként már az előző klubváltása sem volt épp egy díszmenet, 1995-ben volt egy kis jogi perpatvar (előszerződést írt alá a Parmával és a Juvéval is), aminek a végén az olasz szövetség 2 évre kizárta az olasz átigazolási piacról, és a katalán klubhoz került. Az aranygenerációval (Rui Costa, Joao Pinto, Jorge Costa, Vítor Baia stb.) U-s válogatott szinten mindent vitt, felnőttként azonban szinte semmit. A 2000-es EB-n emlékezetes gólt lőtt az angoloknak, de az elődöntőben a franciák megállították őket, csakúgy, mint 2006-ban a VB-n. A 2004-es hazai EB-n döntőzött ugyan a csapat, de Zeuszra mondjuk, mi többet vártunk az ezüstnél.
Raúl Gonzales Blanco (spanyol, 1977. június 27.) El Angel de Madrid (Madrid angyala), El Capitán (A Kapitány), El Siete (A Hetes), a gyűrűk ura (gyűrűcsókja miatt). Ezúton köszönjük édesapjának, hogy a kis Raúlt bikaviadal helyett focimeccsekre hordta. Ha Raúl, akkor: 1. klubhűség. Nem sokan mondhatják el magukról, hogy felnőtt pályafutásukat egyetlen klubnál töltötték el. Ahogy Ő fogalmazott: „Egyetlen hivatásom van, a Real Madrid.” Minden tiszteletünk az övé. Ha Raúl, akkor: 2. „szakmai szempontból” a „bedobásnál nincs les” szabály ugrik be nekünk (Bayer Leverkusen elleni BL döntő). Igen, a sztereotípiák ellenére, tudjuk mi a les…és nem csak elméletben. Meccs közben simán kiszúrjuk (nem, nem egymás szemét). Ha Raúl, akkor: 3. AC Milan-Real Madrid BL meccs követése Mac_KAPUFA főhadiszállásán. Megláttuk Raúlt, amikor becserélték… és egyszerre hangzott el mindhármunk szájából: „Raúl seggeeee!!!” (egyéb kiegészítés részünkről nem szükséges, képileg örökre beleégett a tudatunkba). Több rekordot is tart, például ő szerezte a legtöbb gólt a válogatottban…vérzik a szívünk, hogy már egy ideje nem gyarapítja ezt a számot tovább. (azért a Real Madridban 2010. február 27-én is betalált)
Michael James Owen (angol, 1979. december 14.) A „ködös Albion” egyik legnagyobb büszkesége, hiszen a 20. században ő volt a legfiatalabb játékos és a legifjabb gólszerző is az angol válogatottban. A ’98-as VB-n egy olyan hatalmas gólt vágott az argentinoknak, amit még ma is magunk előtt látunk. Eddigi pályafutásának legsikeresebb éve egyértelműen 2001. volt, hiszen akkor 5 kupát is begyűjtött a Liverpoollal, valamint ezek mellé még az Aranylabdát is hazavihette. Az elismeréseket alaposan kiérdemelte, mivel több mint 150 gólt szerzett a vörösöknél töltött 8 év alatt, és majdnem minden szezonban házi gólkirály volt. (kinevezzük Prince Michaelnek) Mostanra már több csapatnál is megfordult (Real Madrid, Newcastle, jelenleg MU), női szemmel viszont a ’Poolnál töltött évei a legemlékezetesebbek, hiszen akkoriban angol lányok százai csak miatta mentek ki a vörösök meccseire, és a mi emlékeinkben is kb. még mindig csak 23 éves. Abszolút tisztelettel adózunk Owennek, amiért hű maradt gyökereihez és feleségnek egy olyan hölgyet választott, akit már kisiskolás kora óta ismer, és azóta is botrányoktól mentes családi életet élnek szülővárosa közelében. (7végén a Carling Cup döntőjében egyenlítő gól… sérülés, úgy tűnik, ebben a szezonban már nem lép pályára)
Marc Overmars (holland, 1973. március 29.) „A hatalmas szerelemnek Megemésztő tüze bánt. Te lehetsz írja sebemnek, Gyönyörű kis tulipánt!”
A 173 cm magas holland játékos karrierje szép ívet futott be. Ugyan nem az Ajax-akadémián pallérozódott, de amint az amszterdami klubhoz igazolt, stabil kezdővé vált, olyannyira, hogy az első 2 szezonjában egy bajnoki meccset sem hagyott ki. A 94-95-ös szezon végén BL-győztes lett, a csapatban többek között szerepelt Jari Litmanen, Rijkaard, a de Boer ikrek, Seedorf és Davids. Az Ajax után az Arsenal következett. Angliai légióskodása alatt szerelmes levelek tucatjait kapta (elnézve a szigetországi felhozatalt, meg egyébként is, ezt meg tudjuk érteni). A csúcspont a Barca volt, ahonnan 2004-ben vonult vissza, de 2008-2009-ben még visszatért nevelőegyesületébe, hogy levezessen egy kicsit. A válogatottságával kapcsolatban leginkább a tizik jutnak eszünkbe: 1998. elődöntő Brazília, 2000. elődöntő Olaszország 2004. negyeddöntő Svédország (itt végre továbbmentek) de itt is az elődöntőben ért véget a szereplés.
Yoann Miguel Gourcuff (francia, 1986. július 11.) Most éppen ő az ügyeletes „új Zidane” (jaaj, jegyezzük már meg egy életre, hogy Zinedin Zidane-ból egy volt, van, lesz, punktum – Mac_KAPUFA). Littleflower és hajas baba szerint még nem tudni, hogy lesz-e olyan jó, mint „le maître”, de az tuti, hogy már most jobban néz ki. Yoannak az első szava a foci lehetett, merthogy édesapja edző (FC Lorient). Szemtelenül fiatal, de azonnal felhívta magára a figyelmet. A francia válogatottban ma már stabil kezdőnek számít. Kiszemelte magának az AC Milan is…2006-ban le is csaptak rá (gólt is lőtt a Bl-ben az AEK Athen ellen)…majd 2008-ban „haza”adták a Bordeaux-nak, ahol látva mire képes a fiatalember (7 kg tömény izmot szedett magára, elnézve a mellékelt képet, nem is ártott neki), meg is vették maguknak. Kiváncsian várjuk, hogy beváltja-e a hozzá fűzött reményeket?
Ricardo Izecson dos Santos Leite (1982. április 22.) Az egyik legirigyeltebb nő köreinkben Caroline Celico, mivel olyan családja van, amire mi is vágyakozunk… Kaká maga a harmónia, ezen kívül nem is keres rosszul… De most nézzük szigorúan a kispadról! Már 2002-ben a brazil bajnokság legjobbjaként vitrinjébe tehette a Bola de Ourót, majd a számtalan egyéb díja mellé (pl. Serie A - Az év labdarúgója, 2004, UEFA - Legjobb középpályás, 2005, stb.) 2007-ben még az Aranylabdát is. A 2006-2007-es idényben 10 góljával a BL gólkirálya (ó, azok a Man. Utd.-nak lőtt gólok!!!) volt, pedig nem is ez szerepel a munkaköri leírásában. Vajon mi lehetne nagyobb elismerés egy sportoló számára, mint mikor egy másik sportoló is elismeri?! Természetesen most nem az edzőjére gondolunk. Roger Federer nyilatkozta róla Zidane visszavonulása után, hogy Ő a kedvenc focistája. Kell ennél több?
Andrij Mikolajovics Sevcsenko (ukrán, 1976. szeptember 29., 2004. Aranylabdása): „Nem adhatok mást, csak mi lényegem.” Mert mi is egy csatár lényege?! A GÓL! Andrij számos gólt lőtt, mutatja ezt a „csilliárd” gólkirályi címe; van itt meccset eldöntő, továbbjutást érő és BL címet jelentő is, sőt, vágott mesterhármast a Camp Nouban, de mi mégsem ezt emelnénk most ki. Egy szimpla BL csoportmeccs, Törökország, 2005. november 23. Ezen a napon Seva egy olyan „társaság” soraiba lépett be, amely nem túl népes. 4 gólt lőtt egy BL meccsen, ez eddig csupán néhány embernek sikerült. 2006-ban átállt a sötét oldalra szakmailag továbblépett, és a Chelseabe igazolt. De komolyan?! BL címek, Aranylabda stb. innen van még lépcső felfelé?! Sajnos az események és a statisztikák azt igazolják, hogy nincs. Sevcsenko 2009-ben visszatért a Dinamo Kijevbe, hogy keretbe foglalja nem mindennapi karrierjét.
Summa summarum: ha idáig eljutottatok, akkor megnyugtatásként közölnénk, hogy ilyet SOHA TÖBBÉ…!!! (de soha ne mondd, hogy soha!) Az, hogy 3 csaj konszenzusra jusson helyes pasi témában?! Mission Impossible! Az elmúlt egy hétben az alkohol (pezsgő, bor, Martini) és/vagy „nyugtató” fogyasztása megugrott nálunk. De ezt írjuk inkább a munkánk, illetve a temperamentumunk számlájára. A nehéz pillanatokban csak OJ szavai tartották bennünk a lelket: „Ha egy hölgy érti a focit, akkor bármilyen társaságot képes levenni a lábáról” Reméljük, sikerült.
Zárszó helyett álljon itt két videó.
Ezt semmilyen körülmények közt nem tolerálnánk:
„valami bűzlik Dániában” auf Yahoo! Video
Ilyen pedig velünk nem fordulhatna elő, mert mi is néznénk a meccset.
Utolsó kommentek