jujjdeizgi

Friss topikok

Ligue 1 - #6 Találtunk egy kiesőt

2009.09.21. 21:30 OJ

A gyönyörű vendégsikerek - avagy csúnya hazai pipák - körében eljutottunk az alábbi megállapításhoz: komoly stratégára és isteni beavatkozásra lesz szükség, hogy a Grenoble bennmaradjon, náluk már csak a szerző reménytelenebb támadásban. Tippelésben viszont alakul, megint eltalálta a meccsek egyötödét! Míg a Marseille rombol, a bajnok megfontoltan araszol, a Monaco is rendeződni látszik. A víkend gólja Niangé, bravúrja pedig a Sochaux-é. Kisebbfajta gólzáporok, némi feszkóval kísérve a tovább után.

Ha már megidéztük Ljubojáék kínszenvedését, megállapíthatjuk: az NST-tornán fellépő csapatok mindegyikének különb volt a védekezése, mint az övék. Húsz másodperc után már -1, húsz perc után -3, ez nem is lehetett más, mint megsemmisítő vereség, így megvan az év első, hitelesített kiesőjelöltje. Támadók és támadások nélkül elég problémás a gólszerzés, de nem hisszük el, hogy Bazdarevics edző ne lenne birtokában ennek a álszakmai panelnek: ritkán lehet edzőt annyira megzuhanva látni, mint ahogyan őt lehet az összefoglalóban, javarészt a tenyerébe temetkezve dekkolt a padon, miközben csapatát konkrétan szarráverték Gyanék. Eddig csak az látszott, hogy támadójátékuk nincs, most az is kiderült hogy védőket is inkább a bloggerek közül kellett volna kölcsönözni. A meccset amúgy többször is meg kellett szakítani a pirósok miatt, a végén meg az elfeledett Pagis is beállt a vendégekhez, de már csak negyedháznyi néző látta, ahogy ennek örömére majdnem bevarr egyet… [Grenoble-Rennes 0-4]

Több kiesőt egyelőre nem jelölnénk meg, bár a St-Étienne, Auxerre, Nizza, Le Mans négyes egyike sem nézhet nyugodtabban a jövőbe a begyűjtött pontokkal (1,1,0,0). Míg Bergessio első gólját Lejeune az Auxerre első idegenbeli góljával egalizálta, a piros-feketék részint saját, részint játékvezetői ökörségek (teljesen korrekt, de meg nem adott gól), de leginkább a remekül focizó Monaco miatt maradtak öröm nélkül. A korai tizihez vezető, amúgy rettentő ostoba szituációt Nené torolta meg idei negyedik góljával, ehhez tette hozzá a magáét Alonso kétszer is, miközben Park is közel járt, így épp csak elkerülték az alpesi mészárlást. Megint a PSG-veréskor megcsodált kombinatív, lendületes ellencsapások vezették sikerre Lacombékat: az Alonso-Coutadeur-Park-Nené négyes ragyogóan érezte az összjátékot, úgyhogy Gudjohnsen akár le is koccanhatott volna megsuhintani az aktuális emberfogó asszonykáját. [St-Étienne-Auxerre 1-1] [Nice-Monaco 1-3] A belgrádi hősét mellőző Toulouse kétgólos sikere visszafogottnak tűnik, de megérdemelt: a vendégek még a fölényesebb szakaszokban is csak izzadtak, Le Tallec pedig hiába lődöz minden meccsen becsülettel, kapufánál többet képtelen összehozni. A belgrádi suttyók által megagyalt drukker is talán könnyebben gyógyul, ha megnézi az első gólhoz vezető labdajáratást vagy Sissoko remek gólját. [Toulouse-Le Mans 2-0]

És bizony, a fenti ütések még csak az állatsimogatót idézik ahhoz a pofonhoz képest, amekkorát a mélyen alulértékelt Valenciennes helyezett el a győzelemre apelláló Sochaux-srácok képén. Ahogy mondani szokás, volt itt minden, mint a búcsúban: szemfüles gól (Bréchet), távoli bomba (Sánchez), benézett szabi (Boudebouz), villámkontra, kapufa (Sverkos), ostobán reklamált büntető (Davies), súlyos sérülés (Faty) és a végén némi zsigeri arrogancia (Sverkos szintén). 2-1-es hazai vezetésnél ki gondolta volna, hogy a vendégeket csak az óra állítja meg ötnél..? Szürreális módon mindent bevágtak, amit lehetett, megszerezve második idei győzelmüket. [Sochaux-Valenciennes 2-5]

Vahirua ugyan nem kenuzott a kispadig, de társai így is mosolyt csaltak a kéére, elvégre legyűrték a pityputty Nancyt. Gameiro újra felvette a fonalat, egy potenciális gólkirályjelölttől el is várható a rendszeresség. [Lorient-Nancy 3-1] Szintén kétgólos sikert gyűjtött a Boulogne-ba látogató, kulcsemberei közül hármat másfél félidőn át pihentető bajnok: habár hagyott magán elég felületet Blanc csapata, hogy alkalmanként meg-megpróbáljon játszani az újonc, a meccs két perccel azután dőlt el, hogy Gourcuff beállt - egy, a szabadrúgásából összehozott öngóllal. [Boulogne-Bordeaux 0-2] Náluk is biztosabb kézzel ragadta meg a hétvégét az OM, gyakorlatilag pillanatok alatt sikerült tudatosítaniuk az eddig (túl) szépen szereplő Montpellier kollektívájában, hogy a lehető legrosszabbkor keveredtek a Vélodrome-ba, mert ők bizony akkor húznak át a másik kapuig, amikor csak jólesik - akár a csapatbuszt is elébük tolhatják, esélytelen. (A végén azért belazultak, bár attól ez még kiütés.) A tökéletes helyzetkihasználást Niang egy pokoli nagy góllal toldotta meg. Szó bennszakad: ez nem csak a forduló 35 góljából a legszebb, az eddigi versenyzőket is lepipálja. [OM-Montpellier 4-2]

Két vasárnapi rangadóval zárjuk a megemlékezést. A Lille válogatott kerettag védője, Adil Rami az utolsó vendégtámadás végén fosztotta meg a Félix Bollaert népét a győzelmi hörgéstől, tette mindezt úgy, hogy a Boukari vezető gólja után azonnal támadóbbra váltó csapatából Cabaye alig egy perccel beállása után távozott is a gyepről. (Kiállítása klasszikusokért kiált.) A sárga-pirosak megint a legvégén vesztettek pontokat, de ez is csak egy mesterség, meg lehet tanulni. [Lens-Lille 1-1] Párizsban hasonló kimenetel esetén a fél tribünt lebontották volna a hazai kemények, más kérdés, hogy ott is egy hajrában kapott gól döntött. Leginkább sebességben próbálta pótolni Sessegnont a párizsi szakvezetés, sikerült is kihasználniuk, hogy Puel adott egy félidő előnyt Gomis és Pjanic jegelésével: Giuly nyolcvanadik ligagóljával szünetben még a hazai oldalon volt az előny. Utólag bánhatják csak igazán, hogy Hoarauban bennragadt minimum egy gól, mivel a bravúrosan védő Lloris és a végén betaláló Gomis megmentették a feljavuló vendégek veretlenségét. [PSG-Lyon 1-1]

Tabella

Góllövőlista

A portrérovat helyett most a hét képét ajánlanánk figyelmetekbe. A drapi és az élőkép készítéséről és a prezentációról itt és itt láthatók részletek.