jujjdeizgi

Friss topikok

A skót-norvég elé

2008.10.11. 12:40 donnelly

Valójában mindenki skót szurkoló. Bevallottan, vagy bevallatlanul, de mindenki (leszámítva a legtöbb angolt) szimpatizál a Tartan Army-val, az ő örömükre pedig az EB 24 csapatra való bővítésével hatványozottan megnő annak az esélye, hogy hőseik kijuthassanak az európai seregszemlére. Ezzel együtt exponenciálisan megnő majd a tornán résztvevő hasonszőrű favágó nemzetek képviselete az egyszeri NST-olvasó bánatára/örömére - kommentjeinkből is kiderült, hogy igazából mindenki szorít a skótokért. Mintegy felkészülve a jövőben várható északi rohamra, megnézzük, hogy milyen előjelekkel várhatjuk a soron következő VB-selejtezők nordikus csúcsmeccsét, a Skócia-Norvégia összecsapást, melyet Pöte 12-re vett, azonban mindenki tudja, hogy döntetlen lesz.

A két társaság utoljára 1998-ban járt Világbajnokságon, ráadásul egy csoportban voltak. Az emlékezetes 2-2 1-1-es döntetlennél azonban csak Craig Burley fog nélküli gólöröme volt emlékezetesebb. (A képen egyébként John Collinsszal szexelnek.) Az utolsó fordulóban aztán a skótok kaptak egy sima hármast Marokkótól (Burleyt kiállították), a norvégok pedig Tore Andre Flo les(?)góljával és Kjetil Rekdal tizenegyesével 2-1-re verték a brazilokat (Junior Baiano vs. Flo lerántás!), hogy aztán a nyolcaddöntőben az egész torna egyik legrosszabb meccsén Vieri kiejtse őket.

A következő két vébéről aztán hiányzott ez a két északi nemzet, ami tekintettel látványos futballjukra nem jelentett igazi vérveszteséget a tornákra nézve - bár a kocsmatulajdonosok nyilván örültek volna bármelyik nemzet részvételének, és a helyi rendőrfőnökök is habozás nélkül elcserélték volna bármelyiküket az angolokkal. Most nem kérdés, hogy az ötfős kilences csoport második helyéért ez a két társaság fog versengeni - a hollandokat mi is megvettük továbbjutónak, míg az izlandiak és a macedónok nem nagyon zavarhatnak be. Boncolgathatnánk, hogy mennyire nem lesz látványos a játék, illetve hogy hány SPL-játékos lesz a pályán, de mi inkább azt említenénk meg, hogy a skót válogatott játéka sokkal inkább emlékeztetne a futballra, ha iskolaszinten nem csesznek ki Aiden McGeadyvel, és a trükkös szélső nem az ír korosztályos válogatottat választja szülőhazája helyett. Maloney pályára küldése esetén most is számíthatunk némi látványra, de úgysem ezért szeretjük a skótokat, hanem mert skótok, szakállasak, kopaszodnak és brusztolnak.

És persze az ivással sem állnak hadilábon, ami a norvégokról is elmondható. Azokról a norvégokról, akik a dán, és/vagy a svéd válogatott árnyékában megbújva számítanak harmadik, olykor-olykor második számú skandináv erőnek. Ezt meghazudtolva persze simán leikszeltek otthon azokkal izlandiakkal (bráderhúd!), akiket a skótok idegenben vertek. Ezt látva most inkább a hazai győzelemre tennénk, de a hagyományokra (és Pöte tippjére) való tekintettel a jóslat 2-2. Gólt várunk természetesen Steffen Iversentől (ejtsd: ívessen), aki a mindenkori norvég válogatott egyik legszerethetőbb játékosa (persze a képről nem biztos, hogy ez lejön) - a Rosenborg csatára sosem volt nagy klasszis, de bármelyik csapatban is játsszon, átlagban kb. 3 meccsenként rendszeresen szállít egy gólt. Másik kedvencünk a blackburnös Morten Gamst Pedersen (ejtsd: pédessen), akinek bal lábával kapcsolatban személyesen is vannak kellemetlen élményeink. Ez az a két válogatott, akik bárkivel bármikor képesek bármilyen eredményre. Ez nagyon Nyilasitibisen hangzik, de tényleg így van: megtréfálhatják a legnagyobbakat, miközben botlanak a kicsik ellen, egymással pedig ikszelnek.

A mérkőzés 4 órakor kezdődik (CET), és természetesen sztrímelhető itt.

67 komment

Címkék: d skót norvég beharang

A bejegyzés trackback címe:

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

kukonyalori 2008.10.11. 14:36:10

Először is, én sosem drukkoltam, egy picit sem, a tartan armynak. Csak a norvégok ellen. Undorító meccs lesz, annak örülnék a legjobban, ha mind a kettő kikapna. Ja, remélem ebben a csoportban a Macedonok csípik meg a második helyet.

A bukott Madonna a nagy didikkel Van Klomptól 2008.10.11. 15:24:32

Te nyilván arra izgulsz, amikor a zselések homorítanak meg fetrengenek...

tipikus 12,
hogy itt nyomatékosítsam ;)

Én maximum a magyar meccs után fogom sztrímelni az bulgár-olasz második félidejét - tudjátok '94-ben ez a két csapat játszotta az egyik vébé-elődöntőt. Előtte meg a Spanyol-Orosz és Ukrán -Olasz futsal vébé negyeddöntőket nézek. A skótok meg viking haverjaik -minden tiszteletem ellenére - csak nyűjék egymást nélkülem.

"Te nyilván arra izgulsz, amikor a zselések homorítanak meg fetrengenek..." (mexicola) - ha zselések alatt a latinokat érted, akkor te is beláthatod, hogy a bal heréjükbe több fantázia és a kreativitás szorult, mint a kockásszoknyások és szarvassisakosok fejébe ;-).

A bukott Madonna a nagy didikkel Van Klomptól 2008.10.11. 16:19:13

@ popp

Hát aki a női focit szereti...;)

Amúgy a kilt nem szoknya és a viking sisakon nincs szarv:)

Mexicola, a könnyedség nem egyenlő a nőieséggel, az unintelligencia meg a macsósággal, de magyarázhatom is ezt neked ;-). Amúgy mintha Mexikó is délebbre lenne a deákné vásznánál.

A szarvban igazad lehet, de a kiltre a magyar nyelvben nincs jobb szó, mint a szoknya, úgyhogy engedelmeddel továbbra is ezt használom. Annyit viszont hajlandó vagyok elismerni - ha ez megnyugtat -, hogy a legkevésbé sem rokolya a kockásszoknya..

A bukott Madonna a nagy didikkel Van Klomptól 2008.10.11. 16:34:25

A kiltet én kiltre magyarítanám, és akkor minden félreértést el lehet kerülni:)

Az hogy 'Mexicola' nem kapcsolódik a futballal kapcsolatos érdeklődésemhez. Noha érdekel az azték kultúra (és ezért valamennyire a mexikói válogatott is rokonszenves), ez a Queens of the Stone Age egyik száma - egy amerikai zenekarról van szó, amelynek az énekese mellesleg norvég származású;)

off, nem is rossz szám a Mexicola, a norvégnak meg mintha egy gitár is volna a kezében.

Inferior 2008.10.11. 17:07:07

nem tudja valaki melyik csatorna adja a magyyar albán meccset? köszi

A bukott Madonna a nagy didikkel Van Klomptól 2008.10.11. 17:09:05

OFF - jah, igazából kb. az ő prodzsektje a zenekar:)

Nagyon jó a skót-norvég hongkongi kommenttel:))))

BruceWayne 2008.10.11. 17:13:59

erről a névről nekem mindig a dél-srilankai mexikóma béka jut eszembe

Interior, a Sport 1! Egyébként jellemző, hogy a dán meccset meg svéd meccset viszik a nagy földi sugárzású tv-kanálisok, az albán meccs viszont már nem cikk. Az MTV-n a Hárman slamasztikában című am. vígjáték nyilván nagyobb érdeklődésre tart számot ;-), ez idő közben az RTL Klub valami kooprodukciós kalandfilmet sugároz. A TV2-n viszont Friderikusz Sanyi, mint zsüri elnök debütál az x-edik megaszar szériában (mondjuk ez utóbbi tényleg több nézőt visz, mint egy válogatott focimeccs).

mexicola, folyik már a vér?

Inferior 2008.10.11. 17:21:33

popp kösz hál isten s1 -em :)

Inferior 2008.10.11. 17:22:40

érdekes akkor vak vagyok mert néztem az oldalukon és nem láttam. meg furi sehol nincs meccs pedig nekem minden csatorna meg van

A bukott Madonna a nagy didikkel Van Klomptól 2008.10.11. 17:24:45

Amúgy a skótoknál a sok Celtic-játékos miatt van foci is, de most az Iwelumo nevű honosított csatár 3 méterről üres kapura mellélőtte...

Infrior, azért nem találtad, mert az S2-n lesz, bocs a dezinformációért, remélem az is van.

bjoe0502 2008.10.11. 17:48:43

pandev behúzza a macedónokat a 2. helyre legalábbis remélem.
forza Lazio
Amunt Valencia

szferi 2008.10.11. 17:57:30

Csak a végét láttam, de az nagyon jó volt :):):) Fene a finnyás pofájába, aki egy ilyet nem akar látni :):):)

Mindjárt indulok a mieinkre, mindenkinek jó szórakozást, akár a helyszínen, akár a képernyők előtt!

bög 2008.10.11. 18:42:08

0-0 "gyenge szívonalú meccs"
remélem élveztétek:D

A skótokról mindig egy ezeréves diósgyőri rigmus jut eszembe, melyet Keresztury Tibornál olvastam. Elöljáróban annyit, hogy a hetvenes évek végén, nyolcvanasok elején volt egy diósgyőri csodacsapat, amelyik a KEK-ben vagy az UEFA kupában - nyilván lesz aki megmondja. A DVTK a Dundee Unitedet húzta és a hazai visszavágón 1-0-lal ki is harcolta továbbjutást. A nagy tettet megörökítő rigmus így hangzott: " Tatár Gyuri megérkezett,/ kivertük a Unitedet./ Nem volt itt semmi cicó,/ pucolj szoknyás fasszopó!"

petykooo 2008.10.11. 19:16:10

Sport2 sztrím a Magyar - Albán meccshez (TVU kell hozzá):

tvu://A63053d12537b76f87177ba258e43f7a0bc43ca0287a46ff783fdc8117b1a4c1c572a97bbf0b1462fd58a2b032010fc76

nem gondoltam volna, de minden elismerésem a második félidőért a csapatnak

Jó volt ez! . Juhászék jól nyomták hátul, de ha Szélesinél és Vanczáknál van a labda mindig elfog a rettegés.

A második félidő kifejezetten jó volt Sanyi is időnként csatárra emlékeztetett, bár egy erősebb csapat ellen szerintem kevés ő. Gyönyörű fejesével föloldotta a görcsöket, Huszti is följavult gyönyörű asszisztja után. Jót tett a Hajnal-Buzsáky csere is - Tomi ma nagyon halovány volt. Onnantól kezdve tényleg szép támadásokat vezettünk, de azért én még paráztam második gólig. Mezőny legjobbja szerintem Dárdai volt.

Ja, a második félidei szurkolás nagyon átjött a képernyőn! Szép volt fiúk

LondonFC 2008.10.11. 22:02:45

Félidőben átkapcsoltam a Fábry humorbonbonjaira, aztán "ottfelejtkeztem" köszönhetően az első félidei "produkciónak". Ezért Sanyi góljáról lemaradtam, de Rolandét már élőben láttam.
A második félidei telejesítmény lehetne az etalon, avagy a minimum.

Főleg ha Máltán is nyernénk!

Egyébként riportereink és szakértőink még mindig kicsit el vannak szállva. Játszottunk egy játékosállományra hasonló erősségű csapattal, de ők úgy ostorozták a csapatot, mint ha legalábbis mi lennénk mondjuk a svédek. Nem mondom tényleg szarul ment az első félidőben, de ha játékoskeretek erősségét nézzük, akkor tényleg csak a hazai pálya szólt mellettünk.

BruceWayne 2008.10.11. 22:21:15

közvetítés RTL Klub szintű volt

BruceWayne 2008.10.11. 22:34:10

popp 2008.10.11. 22:00:15

ez jó, nem hallottam még. :-)
azóta persze vannak már cifrábbak is, de akkoriban komoly lehetett, kár hogy akkkor még nem járhattam ezekre a meccsekre

rizla 2008.10.11. 22:57:51

megjöttem a meccsről. megérdemeltük a győzelmet, bár kellett a mák is, dehát hazai pályán ilyen hangulatban ez kijárt. dícséretet érdemelnek a srácok, mert képesek voltak felpörögni a második félidőben, de úgy, hogy nem görcsölték agyon.
az albánokat nem éreztem különösebben jobbnak az első félidőben, inkább csak a fetrengés ment (furamód mindig nálunk volt a labda, amikor valaki lefeküdt), 1-0nál ez eltűnt, érdekes.

rizla 2008.10.11. 23:00:30

ja, man of the match: juhász. hátul tanár, elől gól (bár akkora lepke volt, hogy 120 méterrel odébbról is kiszúrta a szemünket).
vadócz is tetszett, látványosan ott volt mindig. gera azért hiányzott.

szferi 2008.10.11. 23:02:58

szar első félidő után - vigyázat, közhely! - a gól jót tett a játéknak, határozottan élvezhető volt a 45 perc. megérdemelten nyertünk, bár őszintén szólva az albánok egész ügyesek voltak, megérdemelték volna, h beakadjon az a távoli lövés. Ha így folytatjuk, legalább nem fogunk szégyent vallani ebben a selejtezősorozatban. remélem a harmadik helyért, fogunk harcolni a végén, reszkess, portugália!!!

szferi 2008.10.11. 23:03:45

... a második 45 perc...

szferi 2008.10.11. 23:05:21

rizla, hozzá kell tenni, akkor is fetrengtek, mikor náluk volt a labda, nem éreztem különösebben sportszerűtlennek őket

szferi 2008.10.11. 23:08:36

nézem az eredményeket, a hetedik csoport igen cifra

rizla 2008.10.11. 23:12:19

hát nem tudom, ott kint nagyon úgy tűnt, hogy alaposan túljátszák a szerepüket. pl bodnár (?) helyzeténél az égvilágon (ahonnan én láttam, hangsúlyozom) senki sem ért hozzá a gyerekhez, de persze be kellett hozni a kocsit, aztán lesétált a saját lábán. ezt háromszor játszották el.

BruceWayne 2008.10.11. 23:22:34

nagyjából teltház volt?

a román-francián meg csak 12ezren voltak?

rizla 2008.10.11. 23:27:04

hát olyan 20ezren biztos kint voltunk, a szokásos üres szektort (ami elválasztotta az albánokat a magyaroktól) leszámítva szinte fullos volt az összes (felső karéj is kilőve persze).
most az S-ben voltunk, ami a "b közép" helye, világosan látszott, hogy többen vagyunk, mint ahány szék van, a lépcsőn is tolongtak az emberek, meg eleve mindenki a székeken állt, toporgott, szóval jó kis tömegnyomor volt. kb a második félidőre normalizálódott a helyzet. a hangulat igazi magyaros (ria-ria, ébresztő, ki nem ugrál büdös román) : DDDDD a sanyi-sanyi kántálásról a xavi-xavi jutott eszembe, de azért ez jobb volt.

Nagyon óvatosan szoktam csak dicsérni a magyar válogatottat, de az eddigi három meccs alapján a fiúk és elsősorban Koeman munkájával maximálisan meg vagyok elégedve. Valahogy így képzelném el, hogyan tud egy szövetségi kapitány érdemben is hozzátenni a csapat játékához. Másrészt ez a magyar "szakemberek" erős kritikája.

BruceWayne 2008.10.11. 23:42:03

hát igen, a szokásos rigmusok a válogatott eseményeken, valamit azért be lehetne már újítani

rizla 2008.10.11. 23:42:22

én meg most olvasom, hogy vadócz csak a 87. percben lépett pályára, lol, tudtam, hogy nem szabad lekésni az összeállítást.
ebben az esetben a vadóczot dícsérő mondatomat értelmezzétek dárdaira.

A hetedik csoport tényleg elég finoman alakul. Az osztrákok kábé kihajították az ablakon a franciák elleni győzelmüket a litvániai zakóval és a mostani döntetlennel a Feröer-szigeteken. A Bukarestben meg 2-0-ról egyenlítettek franciák, pedig az újabb zakó Domenech állásba kerülhetett volna.

Megjósolhatatlan mi lesz ennek a katyvasznak a vége, de azt mondom francia, szerb.

sporttárs 2008.10.12. 00:25:42

A gólunk a semmiből jött, az első félidőben nagyon gyengék voltunk. Halmosi középre, Bodnár bal szélre állítása hatalmas zavart okozott az említett játékosoknak, a svédek ellen látott okos, szép, rövidpasszos fociból semmit nem láttunk. Biztosan idegesek voltak a fiúk, remélhetőleg a győzelemmel ez is elmúlt örökre.

A gól után már jobbak voltunk, bár a "remekül játszott" szerintem túlzás a most látott válogatottra. Éppen azt kell értékelni, hogy küszködve is tudtunk nyerni, bár az ellenfél szintjét látva ez nem olyan nagy dicsőség. Torghelle gyönyörű gólt fejelt, az albánok két kapufájánál mázlink volt, így aztán most nekünk alakult jól a meccs, pedig, mint Stockholmban pár hete, ezúttal sem volt klasszissal jobb a győztes.
Jól van ez így. :) Majd Máltán jöhet a sziporka is.

rizla 2008.10.12. 01:30:53

mi az, hogy a gólunk a semmiből jött? kijöttünk egy jobb hozzáállással, gyönyörű beadás, gyönyörű fejes.
az "okos, szép, rövidpasszos" foci az nem mindig kivitelezhető, főleg, hogy egyrészt nem volt gera, másrészt nem vagyunk egy fc barcelona, harmadrészt egészen más volt a felállás.
behúztuk, képesek voltunk javulni. a válogatott koeman keze alatt eddig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt. ha szarok is vagyunk, akkor is hozunk egy elvárható minimumot. pl most fosok voltunk, de mégsem omlottunk össze. 3 meccsen mindössze 2 gólt kaptunk, azért ez sem rossz. nem kell elájulni, de a stabilitás az ér valamit.

rizla 2008.10.12. 02:20:19

csak most láttam a tv-ben, hogy torghelle tényleg letette mellel lövésre dzsudzsáknak. tiszta ronaldinho lett a csávó: DDDDDDDD

sporttárs
,,A gólunk a semmiből jött, az első félidőben nagyon gyengék voltunk."
Gólunk a szünetből jött :))
RESPEKTET Torghellnek! RESPEKT!!!!

sporttárs 2008.10.12. 10:24:33

Rizla, való igaz, gyönyörű beadás és elképesztően bravúros, remek fejes volt, én csak a meccs addigi képe alapján írtam, hogy a semmiből jött, mivel egy épkézláb támadást nem építettünk fel addig.
De más, nagyobb csapatok is járnak így, sőt azok tudnak igazán a semmiből nyerni, úgyhogy jó volt ez így.:)
Igaza van Koemannak, a csapatnak meg kell tanulnia nyerni, nagy elégtétel számomra, hogy én is pont ezt mondtam a svéd-meccs után :)))

"a válogatott koeman keze alatt eddig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt."

"3 meccsen mindössze 2 gólt kaptunk, azért ez sem rossz. nem kell elájulni, de a stabilitás az ér valamit."

- ezekkel teljesen egyetértek, főleg a kevés kapott gól örvendetes, mert a - Juhász kivételével - azért elég bizonytalanka védőinkkel ez azt jeleti, hogy csapatként tudunk dolgozni védekezésben is.

szferi 2008.10.12. 11:14:14

rizla, én is kinn voltam, és ez alapján mondom, nem voltak sportszerűtlenek az albánok. az első féliő nagyon szar volt, láttunk két egyforma erejű csapatot, akik közül egyik sem akart semmit. Ennek tükrében is dícséretes, h mennyire felpörgettük a második félidőt, végre nem elégedtünk meg az egy ponttal. Összességében pozitív élmény volt.

bmiky31 2008.10.12. 11:28:11

Nerazzurri,

a román-francián azért voltak csak 12 ezren, mert ennyi a constantai stadion kapacitása.

Óriási különbség volt a két félidő között. Nem a gól változtatta meg a játékot, hanem a szünet.

(És ebbe, minden rosszmájúság nélkül mondom, az is belejátszhatott, hogy az albánok, látva a mieink impotenciáját, bátrabban kinyíltak, és így több területe volt a középpályásainknak.)

Thorgelle nagyon megérdemelte már a gólt, az előző két meccset is végighajtotta. Bár vannak bizonyos hasonlóságok Ronaldinho és közte, azért én továbbra is e hozzáállása okán látom helyét a csapatban, amíg nem jön egy egyértelműen jobb és pengésebb támadó.

A közönségnek én is gratulálok!

papercut 2008.10.12. 12:34:04

Csak nekem tűnik úgy, vagy a francia válogatott tényleg Domench megbuktatására játszik? Félreértés ne essen, nem lebecsülni akarom a románokat, de az utóbbi 3 meccs alapján nekem nagyon az jött le, mintha a kékek egy kicsit mindig maguk ellen játszanának, hogy belebukjon ez a kretén, aztán meg fociznak rutinból, a brcsületükért. Vagy csak nagyon elfogult vagyok és ki akarom rugatni drámaíró-asztrológus csudaembert Deschamps-ért?

@papercut:

Ha ez így lenne, nem állt volna semmiből kikapniuk a románoktól. (A Valencia tavaly legalábbis sokkal jobban megmutatta, hogyan kell az edző ellen játszani, akár a saját mezük becsületét beáldozva is.)

@papercut

Ha Domenech ellen játszanának, akkor már szerbektől kikapnak, de legalábbis nem törik össze magukat az egyenlítésért Romániában. Egyébként nekem úgy tűnik, hogy korszak alkotó zsenijük, Zidane nélkül közel sem olyan erősek. Akik az aranygenerációból megmaradtak vagy skorpiók :-D, vagy már nem olyan jók, a fiatalok meg még.

Aztán náluk most kezdődik meg egy az argentinoknál tizenöt éve Maradona-szindrómaként ismert jelenséghez hasonló folyamat. Mostanában minden az átlagnál technikásabb focistát Zidane utódnak kiáltanak ki, ez pedig igencsak összenyomhatja a fiatalokat. Mindehhez még jön ez a Domenech nevű nyakas baromarcú.

rizla 2008.10.12. 15:11:43

csöncsön: csakhogy az előző két meccsen nem játszott jól sanyi, most meg igen. nem azért, mert hajtott, hanem klasszikus értelemben játszott jól, okosan, ügyesen, bravo

@rizla:

Én nem láttam olyan nagy különbséget. Kétségtelen, hogy most több megoldása jött be, mint a dánok meg a svédek ellen, de ez talán az ellenféllel is magyarázható. Szerintem az albán védőket egyszerűen fölőrölte, hogy végig egy ilyen hipermozgásos félőrültre kell koncentrálniuk. A skandik edzettebbek voltak az ilyesmihez. Remélem, Málta e tekintetben is inkább az albán-kategória lesz.