Miután heinrich kolléga jóvoltából a háztartásban lévő összes egeret és touchpadet összetörtük, és ínhüvelygyulladásunkra marékkal esszük a fájdalomcsillapítót, nekiláthatunk hogy felvezessük a hétvége egyik legpikánsabb összecsapását. A diktátorok csatáján David fogadja Rafaelt, vagyis a szmöre a fanszőrszakállút, Arteta kontra Alonso, Neville vs. Gerrard, Howard Reina ellen, a kékek a vörösökkel szemben! A testvérháború egyébként nem is igazi háború, nem mérhető egy Glasgow-i, vagy egy római városi derbihez, de megvannak a maga érdekességei, s ezekről továbbra kattintva Ti is meggyőződhettek.
Holnap Mersey-parti csata lesz a Goodison Parkban mi persze sztrímelünk, vagyis ha minden jól megy (nagyon nagyon jól), ismét Liverpoolból láthatjuk a világ legjobb fociját, hurrá! A Pool most nem botolhat, mert a Stoke ellen esett csorbát még esetleg ki lehet köszörülni a Chelsea elleni meccseken 4 pont megszerzésével, de egy újabb banánhéj már azt eredményezné, hogy Rafa legényeinek már októberben fel kell szántaniuk és sóval kell bevetniük a Stamford Bridge-et ahhoz, hogy életben maradjanak a bajnoki remények. Az Everton most nem botolhat, mert otthon szégyen kikapni a veresektől, tavaly mindkét meccsüket elvesztették, és az ötödik (vagy negyedik?) helyre pályázó Cityvel csak akkor vehetik fel a versenyt, ha bravúrokat is produkálnak, és a jelenlegi viszonyok mellett a három pont otthon tartása az lenne, mert ma már senki nem számolhat egy Andy Johnson-féle mákos triplával duplával.
Anglia futballfővárosa minden évben adott csapatot a legmagasabb osztálynak, és 27 bajnoki címmel büszkélkedhet. A Liverpool 1962-ben jutott vissza az élvonalba, és azóta folyamatosan megrendezik a liverpooli házirangadót - az angol városi derbik közül ez megy a legrégebben megszakítás nélkül. Az ütközetet hagyományosan Baráti Derbinek is nevezik, hiszen a kikötővárosban sokan egyszerre szurkolnak mindkét klubnak, és a családok, baráti társaságok tagjai között is megoszlanak a két csapat támogatói - együtt utálják a Tranmere Roverst, Liverpool Getaféját. Korábban rendszeresen ültek vegyesen a kék és a vörös szurkolók a stadionokban, és az is előfordult, hogy a nézők közösen "Merseyside! Merseyside" rigmussal buzdították a csapatokat. A két szurkolótábor kapcsolata Heysel után romlott meg, hiszen az Everton támogatói a rivális szurkolókat hibáztatták - nem teljsen alaptalanul - az angol csapatok európai porondról történő eltiltásáért. A Hillsborough-i tragédia után javult ez a viszony, és közösen bojkottálta a két tábor a szarszemét Sunt. A tendencia azóta sem változott, a szurkolói attrocitások ritkák, mint a Carragher-gólok.
Legelőször 1894 októberében találkozott a két tarsaság (vagyis 124 éve, a Liverpool persze csak skót játékosokkal állt ki), ezt a meccset 3-0-ra nyerte az Everton. A legbizarrabb eredmény egy 7-4-es vörös siker volt 1933 februárjában, a legizgalmasabb mérkőzés pedig az 1991-es újrajátszott kupamérkőzés, melyen az Everton négyszer is tudott egyenlíteni a Goodison Parkban, és a 4-4-gyel végződő horror újabb mérkőzést eredményezett (a helyszín ugyanaz), ezen pedig a hazaiak 1-0-ra győztek - ez volt Kenny Dalglish utolsó mérkőzése a Liverpool kispadján. A képen a jamaikai Maradona látható. Ugyanebben a szereposztásban legutóbb 2007 októberében rendezték meg a Mersey-parti rangadót, amelyen az Everton két szituációban kaphatott volna tizenegyest, de nem kapott, Kuijt két tizenegyesgóljára csak Hyypiä öngólja volt a válasz, és két hazai játékost is kiállítottak (Neville, Hibbert). A visszavágón tavasszal Torres találatával nyert a Pool.
Utolsó kommentek