Noha sokan az esti meccset várták nagyobb érdeklődéssel, gyorsan kiderült, hogy nem feltétlenül az a két csapat hiányozna a csoport radikális átstruktúrálása esetén. És az is kiderült, hogy az ázsiai játékvezetők meglepően jól felkészültek, valamint, hogy Rejtő Jenő már az uruk két VB-címe között magyarította a Bafana Bafana kifejezést. Mindez, plusz egy kis csoportelemzés a túloldalon, ahol még Rorschach-al is felfrissülhet a játékoskeretek bemagolásába belefáradt eminens.
Mexikó nem az angolok elleni felkészülési meccs és nem is meze miatt lett a torna Knight Ridere. Már évekkel ezelőtt szóltak arról szakmai előrejelzések, hogy 2010-ben (nagyon) nagyot menetelhetnek a tequilások, de ebből sokat nem mutattak az első körben sőt, a hazaiak elleni teljesítményük alapján igen túlzónak tűnhetnek a fenti jóslatok. Szép dolog, hogy láthatjuk még játszani Blancót, aki egy legenda, de az a csapat, amelynek őrá van szüksége, az nem nagyon fog menetelni sehova. Az öreg labdáinak még mindig szeme van, de 2010-ben már egy csapat sem bír el olyan embert, még szituációs játékosként sem, aki megáll az ellenfél térfelének közepén, és onnan osztogatja a zsugát.
A mejicói játékosok fél óra elteltével kapták meg az elgyengüléshez szükséges vuvuzela-dózist - Dél-Afrika ekkor vette át a kezdeményezést -, majd egy órát követően immunissá váltak, és magukhoz tértek. Persze a vendéglátók még így is majdnem behúzták a győzelmet a végén, és az már néhány szépen megrajzolt kontrájukból látszik, hogy amennyiben konföderációs formában futballoznak, nem feltétlenül lesz szükségük bírói segítségre a továbbjutáshoz. Igaz, nagyon nehéz megítélni bármiféle esélyt egy olyan csapat ellen, amely kiváló játékosokból áll, de gyakorlatilag semmiféle játékot nem játszik. Dél-Afrikának, vagy Mexikónak mennyi esélye lenne az alkalomra összetrombitált világválogatott ellen? Na ugye. Ebből kifolyólag gólzáporos meccseket szeretnénk látni a franciák további találkozóin.
Domenechnek nincs terve. A franciák viszont abban sem bízhatnak, hogy a srácok majd megdumálnak valami okosságot, hiszen a támadásokért felelős kerettagok gyakorlatilag mind egoista pöcsök. Az egyetlen esélyük, a játékosok fizikai és technikai felkészültségéből adódóan, hogy improvizálnak, szólóznak, önzőznek, és ha egy társnak pont megfelelően támad kedve mozogni, akkor talán róla, vagy esetleg egy védőről bepattanhat a bőr a kapuba. Ez az Anelka beadja saját magának-képletű játék csak arra való, hogy egy C-liszensszel rendelkező hobbiedző röhögve találjon ki ellene valami pofátlanul egyszerű védekező sémát. Grundfoci.
Uruguay talán túl óvatos volt, talán túlbecsülték a franciákat, talán mehettek volna a győzelemért. Persze az első körben papíron a legerősebb ellenféllel szemben nem nagyon lehet más célja egy ilyen típusú csapatnak, mint hogy ne kapjon ki. A védekező feladatot maximálisan megoldották a francia szurkolók és a semleges nézők legnagyobb bánatára, de a következő fordulókban mindenképp szükség lesz a támadó játékukra is, és kíváncsian várjuk, milyen az. Még ezek babakékbe öltözött futballgyilkosok is izgalmasabb látványt nyújtanak, mint az a francia válogatott, amelynek megjegyzem, nem is kéne itt lennie. (A képen Ribéry csak elpöcköl egy angyalt, vagy ez egy újabb epizód a Ribéry vadászik ciklusból, és itt még dobócsillagot is bevet Pérez ellen?)
Nincs nehéz dolgunk, a nyitómeccs legjobbja, Siphiwe Tshabalala akkorát ágyúzott az azték Reina kapujának bal felsőjébe, hogy majd a torkomon akadt a sörbundában kirántott hal. Marquez higgadt megoldása, melyet FIFA-játékokat idézően valószerűtlen mozdulattal hajtott végre, nem kelhet bürökre birokra a hazaiak balszélsőjének bombájával.
VÁRHIDI MÁGNESTÁBLÁJÁN A HELYE
Oscar Tabarez demonstrálta, hogy a pályára rajzolt 3-4-3 az nem feltétlenül valami zseniális cruyffi támadójátékot jelent, hanem valójában a katanaccsó egy dél-amerikai változata.
AMIRE EMLÉKEZNI FOGUNK
Nagyon érdekes volt, amikor Nicolas Anelka levitte a labdát a szélre, majd beadta hét égszínkékmezes közé oda, ahová neki kellett volna érkeznie, viszont mivel a torna első gólját (és az ünnepélyes megnyitót) némi kulturális ízesítővel támogatták meg a Fijugg, valószínűleg ez a kép marad meg bennünk a 2010-es mundial első napjáról:
Utolsó kommentek