Lezárult a csoportkör, ami összességében annyi meglepetést hozott, mint semekkorát. A nagyok lerendezték a felhozó meccseket – már csak a földrajzi alapokon nyugvó kvalifikáció miatt sem várhatunk igazán minőségi futballt az olimpián – a csoportkörben semmiképp. Argentina továbbra is halomra nyeri magát, még Athénban kezdték a sorozatot, azóta kilenc meccset hoztak zsinórban, amivel éppen a magyar-uruguayi páros nyolcmeccses túros hátú rekordját döntötték meg. A góllövő lista élén Ronaldinho, Sekou Cisse és Giuseppe Rossi áll két-két bumedlivel.
Nigéria – USA 2-1
Minimum Babatünde Fatusi klasszikussá lett gólpassza óta külön is kedveljük az afrikaiakat, ráadásul töretlen reménnyel a szívünkben várjuk a Yekini, Siasia, Amokachi, Finidi, Kanu, Oliseh, Okocha vonulat folytatását, mert valljuk be, a kétezres évekre alább adták a színvonalat, manapság be kell érni Utakával meg Martins-szal.
Megszokhattuk, hogy a Szupersasok nem tétováznak, ha felcsillan egy jó szaftos kiállítás lehetősége, de ezúttal az amerikaiak hentelték végig a tornát. Orozconak most három perc is elég volt, hogy mellbe könyökölje Okoronkwót egy pirosért, innentől pedig sanszuk sem volt a győzelemre. (Kína egyébként ezen a fronton is bedarálta a Team USA-t, mivel 7 sárga+2 piros lapjuk ütötte, a puhány jenkik 8+1 kombóját)
Pedig az amcsik voltak a titkos favoritjaink, de főleg dél-amerikai taktikai érzéküknek köszönhetően most kulloghatnak haza, míg Nigéria Elefántcsontparttal intézheti törzsi ellentéteit a nyolc között - már ha vannak ilyenek. Hadd szóljon.
Belgium –Új-Zéland 1-0
Mindkét csapat vérveszteséggel készült a meccsre, Kompany-t a HSV rendelte haza izibe, még a túloldalon Ryan Nelsen tért meg a Blackburn keblére – az egyikük a Bundesliga, a másikuk meg valami Premier League kezdete miatt. A győztes gólt Faris Haroun bólintotta, az egyenes kiesésben az eddig három átmozgató edzésen részt vett olaszokkal találkoznak.
Brazília – Kína 3-0
Nem nagy buli olimpiát rendezni ha fociról van szó, a házigazda zsinórban negyedszer esik ki a csoportból. Azért nem hallgatjuk el, hogy Thiago Neves szép gól tekert a távolba révedő Liu Zhenlinek, a két súlycsoporttal lejjebb vitézkedő Ronaldinho újabb gólpasszt adott, Kínának meg egy fél helyzete nem akadt. Brazília – Kamerun a nyolc között.
Argentina – Szerbia 2-0
Az U tornákon hagyományosan jól szereplő szerbeknek ezúttal csak a leégés jutott osztályrészül Pekingben, az U tornákon hagyományosan még jobban szereplő Argentina most nem az ő szintjük volt. Lavezzi és a latinosan dallamos Diego Buonanotte lőtték a gólokat. Mivel nem kívánjuk hagyományteremtő jelleggel beindítani a KöcsögRiquelme-Anyádaköcsög szellemi vetélkedőt, ezúttal nem szólunk a köcsögről. A továbbiakban az U21 EB címvédő Hollandokkal mérkőznek, akik szintén nem köcsögök, de a félkamu tiziket berúgják.
Hollandia – Japán 1-0
Sibon félkamu tizijével, amit Babel összeroskadásáért kaptak. Két iksz után egy harmatos siker, a holland szövetségben alighanem levonták az EB konzekvenciáit.
Kamerun – Olaszország 0-0
Coubertin mellé a Beckham-kvíz szellemét is becsempészve: Mikor okozott gondot a utoljára a továbbjutást érő null-null lehozása nemKamerunnak?
Elefántcsontpart – Ausztrália 1-0
Salomon Kalou 128. helyzetét végre gólra váltotta az olimpián, így az Elefántok életük első olimpiáján máris nyolc között vannak. A nagycsapathoz hasonlóan egyénileg az U korosztály is penge, cserében csapatként nulla, tiszta mázli, hogy az ellenfél is hasonszőrű lesz.
Utolsó kommentek