Az úgynevezett Eb-szerda kínálta lehetőséget kihasználva statisztikai elemzésnek vetettük alá az európai futballt annak érdekében, hogy eldöntsük a milliókat foglalkoztató kérdést: melyik is akkor hát a kontinens legerősebb bajnoksága?
Amelyikben a legjobb futballisták játszanak.
A futballt gólra játsszák.
A legjobb futballisták azok, akik a gólt lövik a kiélezett nemzetközi tétmeccseken.
Összeszámoltuk tehát, hogy mely európai bajnokság hány gólt adott ennek a szerdának, melyből a fentiek szerint tehát kiviláglik hogy:
Mivel tényleg a nagyon idegesítő sportsajtó-műszóval topligának nevezett bajnokságok kerültek az élre, a módszert működőnek ítélhetjük és rátérhetünk az eredmények elemzésére, a tanulságok levonására.
1. Egész jó ez a spanyol bajnokság.
2. Az olasz se olyan rossz, de ha Myrhe norvég kapus nem lenne lyukaskezű, akkor még jobb lenne (illetve és legalábbis a Budesliga rosszabb lenne).
3. A világ legerősebb bajnoksága, bár első ránézésre az ábra alapján úgy tűnhet, hogy az angol Premier liga, valójában a Championship. Bár némileg hazafiatlan dolog ezt mondani. Ugyanis a 8 Premier-gólból egy ugye Priskiné, de ha azt öngólnak vesszük, tessék, marad 7. Abból meg kettőt Ben Sahar, a Chelsea 17 éves izraeli csodatehetsége rúgott az észteknek, de ő gyakorlatilag még sose játszott az első csapatban (egyszer-egyszer becserélték a bajnokságban, a ligakupában és a FA Kupában is, hadd szokja a különböző megmérettetések légkörét, gondolom), vagyis nem is számít. Maradt 5, holtverseny a dobogó alsó fokain a spanyolokkal. Befutó 6-tal az angol másodosztály, vagyis Gera a világ legerősebb bajnokságában rúgja a labdát olyan nagyágyúkkal, mint az észak-ír Healy (Leeds, 2 gól), a walesi Bale (Southampton) és Koumas (WBA, mint a mi Zolink), illetve az angol válogatott dicsőséges Andorra elleni leszámolásában részes, hajrágólt szerző David Nugent (Preston North End).
A számok, kedves labdarúgást szerető barátaim, nem hazudnak.
Utolsó kommentek