Mivel varázsütésre mindenki iszonyat módon gasztronómmá változott valamikor az elmúlt két év során, úgy érezzük, mi sem maradhatunk le, mert trendkövetőnek lenni kifizetődő. Pöte augusztusi posztjának folytatásaként elkészítettük rövid útmutatónkat, mely ahhoz ad segítséget, hogy milyen meccshez mit, illetve mit ne fogyasszunk. Hogy meccset csak sörrel lehet nézni? Ugyan! Cáfolat a túloldalon.
A bora sokkal többet elárul egy nemzet futballjáról, mint a söre, és ahogyan a viszkihez póker, úgy a sörhöz valódi kontaktsport dukál: hoki, lacrosse, esetleg amerikai futball. (A baseballhoz egyébként hotdog, a kosárhoz meg pizza, csak hogy gyorsan le is rendezzük a tengerentúli sportokat.)
Vegyük először a dél-európai országokat: Spanyolország, Portugália, Olaszország. Ó, azok a mediterrán tájak, olajfák és tüzes szemű nők! Könnyed, gyümölcsös, édes, már-már nőies borokat ajánlunk, melyek szieszta előtt és után is itatják magukat, és az éjszakába nyúló sporteseményre már nem is leszünk szomjasak.
A francia és görög mérkőzéseket mivel kísérjük? Legyen száraz vörös? Vagy félédes fehér? Nem, a rozét pont erre találták ki, e nemzetek fiai úgyis előszeretettel játszanak mindkét csapatban.
Hogy Németországnak ne lenne bora? A Rajnai rizling mond valamit? Vagy Mátraaljai német Chardonnay? Igazából Magyarországra is a svábok hozták a fehérborkultúrát, így bátran fogyasszuk a száraz fehéret, ha Bundást nézünk, a Bundi kettőhöz a félédes is lecsúszik.
Hollandiában nincs bor, de egyrészt nekik nem nagyon van rá szükségük, másrészt pedig amit a holland bajnokságban művelnek, az csak nagy jóindulattal nevezhető focinak - egyáltalán mit várjunk azoktól, akik úgy írják, hogy voetbal? Ha minden héten ezt kéne néznem, én is gombán élnék.
Angliában szintén nincs igazi bor, csak szájder, ami valójában női ital, de mivel a britek kicsit más szabályok szerint játszák a focit, és mivel az angolok fele már azelőtt is homár, hogy kimenne a napra, PL mérkőzésekhez ezt ajánljuk.
A Championship és az SPL már közelít a kontaktsportokhoz, így ezekhez nyugodtan guríthatjuk a sört, de csak akkor, ha nem láger!
Egy világbajnoki mérkőzés hosszabbítását még bátran leöblíthetjük száraz pezsgővel, illetve magabiztosabb férfitársaink nyugodtan Martinizhetnek is, de a tizenegyespárbajhoz már valami töményre van szükségünk, így mindenképpen a scotch-ot javasoljuk.
Magyarország. A franciáknak üzenem, hogy legyenek résen a présen, mert keményen tolják a fiatalok, a New Generation!, illetve aki nem tud jobb programot, egy NB I-es mérkőzés megtekintésénél, az csak kiváló házipálinkával tegye, ezzel segítve gyomrának a komoly megpróbáltatások során.
Európát elárasztja az olcsó, de annál jobb minőségű dél-amerikai árú, mindegy, hogy futballistáról vagy borról beszélünk, így a finom dél-amerikai nedűt szinte bármely bajnokság, vagy nemzetközi kupasorozat mérkőzéseihez nyugodt szívvel ajánlhatjuk.
Elméletünk, úgy tűnik, Kaliforniánál dől meg, de nem! Aki van akkora sznob, hogy Los Angeles Galaxy mérkőzést néz, az nyugodtan fogyaszthat kiváló kaliforniai száraz vörösbort.
Dél-afrikai bort csupán egyszer volt alkalmam kóstolni, de annyi savat csinált, hogy azóta összeugrik a gyomrom, ha csak meghallom, hogy bafana bafana...
A Bëlga Zeneka' klasszikusát illusztrációként használtuk.
Utolsó kommentek