A Bajnokok Ligája csoportkör második fordulójának szerdai játéknapja egy meglepetést szolgáltatott, de az annál vaskosabbra sikeredett. A Milan veresége a Zürich ellen még akkor is szenzáció számba megy, ha valaki látta a Bari elleni hétvégi siralmas játékukat, amikor még megúszták vereség nélkül. A nap rangadójának tekintett Bayern-Juventus összecsapáson mozgalmas első félidő után, belátták a csapatok, hogy jobb, ha stabilizálják állásaikat és a második félidőben már jóval kevesebb helyzet és ígéretes akció volt. A Real Madrideól már majdnem kiderült, hogy mi az a szint, ami komoly ellenállást jelent a számukra, de aztán egy kiállítás-tizenegyes kombó eldöntötte a meccs sorsát. A Manchester és a Chelsea saját stílusában hozta a kötelezőt, a többi pályán pedig az aktuális formáknak és a hazai pálya előnyének megfelelő papírforma nyert igazolást.
Tovább után elhordjuk mindennek a Milan háza táját, és természetesen kitérünk a többi összecsapás, általunk lényegesnek vélt momentumaira is.
Kénytelenek vagyunk azzal kezdeni, hogy a C csoportban, Európa történetének egyik legsikeresebb klubja a nemzetközi porondon tegnap bevállalta a bohóc szerepét. A Milan egy technikás finn középhátvéd artistamutatványának következtében vált közröhej tárgyává, amit nagyon sajnálunk, mert egy jó Milan az igazán kellene a BL-be. Ehhez hasonló esetekben minduntalan felmerül a kérdés, hogy az edző mennyiben tehető felelőssé egy ilyen kudarcért, illetve a Milan esetében sorozatos kudarcokért. Leonardo láthatóan semmi újat nem tud hozzátenni a Milan bevett játékához, de esetében az a fajta plusz is hiányzik, amely a meglévő játéknak, és a játékosoknak új lendületet adna. A Milan jelenleg a vén Európa löttyedt fasza, ami egy újonc megbüntetéséhez is puhának bizonyult. Reméljük a legjobbakat, mert ahogyan korábban már szó volt róla egy jó Milanra szükség van, de az ilyen meccseket a szurkolók sem felejtik el egy könnyen, úgyhogy most már tényleg változásokért kiált a közönség. Természetesen a svájciaknak kinyílt a csipájuk és nyilvánosan a csoportból való továbbjutást emlegetik, mint célt. Érthető az örömük, de nem ők lettek jobbak, hanem a Milan fogott ki a vártnál is rosszabb napot, amit Pippo újfent megmenthetett volna, több lehetősége is kínálkozott erre, de kihasználatlanul maradtak. Ettől a győzelemtől még nem fog továbbjutni a Zürich, inkább a Marseillenek segített csak.
A C csoport másik meccsén a Real fogadta a francia ezüstérmest, és az eredmény mondhatni papírforma, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a spanyol csapat csak a mérkőzés utolsó félórájában biztosította be a sikert. A szimpatikus Pepe-C. Ronaldo páros hozta össze az első gólt, melynél Mandanda úgy jött ki, ahogy az a színes bőrű kapusok nagykönyvében meg van írva. Kaká tizenegyes és egy újabb C. Ronaldo gól (itt akárcsak a jégkorongban szokás, két gólpasszos említendő: Benzema és Kaká) pecsételte meg a franciák sorsát, miután Souleymane Diawara egy jól megérdemelt piros lapot követően beballagott az öltözőbe. A köcsögválogatott edzésén is lehetnének külön csapatban C-vel. Ronaldo a második BL meccsén is duplázott, míg a csereként beálló Raúl a 709. meccsén lépett pályára, ami összesített klubrekord, minden versenysorozatot figyelembe véve. Deschamps együttese javíthat a soron következő két meccsén, otthon és idegenben a Zürich ellen.
Az A csoportban rendezték a forduló második olyan rangadóját, amelyen két korábbi BEK, illetve BL-győztes csapott össze. A Bayern Van Gaal irányításával szombat óta, míg a Juventus 13 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatot produkált Ferrara ténykedése alatt. Egyik sorozat sem szakadt meg tegnap este, mint ahogyan a második félidőben a csapatok sem szakadtak meg a 3 pont begyűjtése érdekében. Az első játékrész változatos és lendületes játékot hozott, sok helyzettel. A Ribéry-Robben szélső kettős életveszélyesnek tűnt egészen Robben kényszerű kiválásáig, míg Trezeguet - itt lehet szidni Domenech kapitányt - hihetetlen képességű csatár, aki a Diego és Camoranesi által mozgatott középpályával sokra viheti utolsó szezonjában. Robben kiválásával, és a másik oldalon a Diego-Poulsen cserével lényegében búcsút mondhattunk a szórakozásnak. Van Gaal és segítője szárazföldi szinkronúszó mozdulatokkal ösztökélte támadásra övéit, mindhiába. Egyik csapatnak sem igazán rossz az x, de a Juvénak most már van két előírt kötelező győzelme, Bordeauxban és lehetőleg otthon a bajorok ellen.
A csoport másik meccsén a 21 mérkőzés óta veretlen francia bajnok Bordeaux 1-0-ra legyőzte a Maccabi Haifa csapatát egy kései góllal, amit Ciani szerzett Sertic beadásából. Az izraeliek meglepően masszív ellenállást tanúsítottak, de nem sikerült meglepetést okozniuk. Szegény Laurent Blanc ezzel a sikerrel sem tudja valószínűleg feledni a ’94-es Vb-selejtezőn Izraeltől elszenvedett vereséget, de világbajnok csapattársával (D.D) ellentétben az ő csapata több mint biztatóan áll a csoportjában.
A B csoportban mindkét hazai alakulat 2-1-re nyert, azonban gyökeresen más körülmények között. A legutóbbi BL szereplését hazai győzelem nélkül záró CSZKA Moszkva Dzagoev és Krasic góljaival 2-0-ra is vezetett már, és a törökök csak a hosszabbításban tudtak szépíteni. A 19 éves Dzagoev az orosz futball következő nagy tehetsége, míg Krasic immáron zsebében a Milan szerződésével kezdi megalapozni európai szintű jövőjét. Lendületes, jól cselező játékos, amilyenre a Milannak égető szüksége van, már csak 2-3 hasonló igazolásra lenne szükségük, ahhoz, hogy felfrissítsék az állóvíz jellegű jelenlegi keretüket. A Besiktas két vereséggel kezdett így lassan az Európai Liga marad számukra az elérhető cél.
A Manchester United 0-1-es hátrányból fordítva nyerte az újoncok közül legígéretesebb Wolfsburg ellen. A kibontakozóban lévő nagy bosnyák generáció egyik tagja, Edin Dzeko szerzett vezetést, melyet Ryan Giggs egyenlített ki, megszerezve 150. gólját csapatában. A németek tavaszi formájukat hozták és elég nagy küzdelemre késztették Rooneyékat. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Owen, aki 5 év után játszott újra BL-meccset, 20 perc után megsérült és le is kellett cserélni. A Wolfsburgnak abszolút van sansza bejutni a következő körbe, de ehhez a két másik rivális otthoni legyőzése mellett, amit alapnak tekintünk, idegenben is kell majd valamit fakítani. A manchesteri vendégjáték jó alap lehet a továbbiakhoz. A United igyekszik majd minél előbb bebiztosítani a továbbjutást és ennek a törekvésnek az oroszok láthatják kárát a következő körben.
A D jelű kvartettben a Chelsea, Anelka góljával verte az Apoel csapatát, és magabiztos 2-0-s gólkülönbséggel vezeti a csoportot. A világjáró francia vállalta ismét a győztes gólt, Drogba ugyanis még mindig strandpapucsos kirohanása okán töltötte eltiltását. Az 1-0-s győzelmek kellemes ízét nem felejtő Ancelottin még mindig furcsán áll a kék nyakkendő. Ahhoz, hogy valódi eséllyel induljanak a BL-címért nem ártan elhozni a Milanból Pirlót és Ambrosinit akiket bármikor be lehetne vetni, ha a mesternek 5 belső középpályással támadna kedve rohamozni.
Az Atlético Madrid beígért feltámadása ismételten elmaradt, annak ellenére, hogy legalább annyi helyzetet dolgoztak ki, mint a hazai Porto. Tényleg nagyon érik az edzőváltás, aminek következtében, reményeink szerint elindulnak fölfelé. A Porto a lehető legjobb pillanatban találkozott a matracosokkal, és ki is használta a lehetőséget, Falcao és Rolando góljaival fektette két vállra a spanyolokat.
Utolsó kommentek