Eleddig sziklaszilárdan álltunk a labdarúgás talaján, ám szakítva a hagyományokkal kitekintünk a virtuális piac kínálta csemegékre, és a munkahelyi vad unalom perceire ajánlunk szabadprogramot. Mi több, rögtön kettőt is. A főnök zavarórepüléseihez igazodva, a tömör-gyönyör percei az angol futball legalján, illetve a hasonszőrű futball-drukkerek között törhetnek ránk, fókuszban a mousebreaker és a footbo.com.
Jumpers for goalposts
Hmm, már a neve is sokat sejtet. Mousebreaker. Nem ám holmi fifakétezerhuszonnyolc, meg Playbox izék kacagtató gürcölése a futballpiac margóján, ahol csak konstans navahó kódjelek beadása után van reményünk labdába rúgni.
Rádőlsz, klikk és zuuuu(h). Emígyen lehetne összefoglalni az MB velejét. (Lőj egy gólt, lőj egy gólt, Kriston Zizu lőj egy gólt!)
Kezdetben a hátsó csalitosban terelgetjük a labdát, de a friss ganajszagot hozó szellők szárnyán egyenesen a Premier League-ig repülhetünk a vágóüszők kelletlen közelségéből. Ezért azonban véres verítékkel meg kell dolgoznunk. A gyakorlás során kapás- és rexlexlövéseink, valamint az angol szívnek oly kedves tizenegyeseket kell ösztönszintre tökéletesíteni (~ 5 perc). A kapás és rexlexlövések terén nincs varia, az egér horizontális mozgatásával az ember felveszi a lövőpozíciót, majd bal klikkel tüzel veszettül. A tiziknél annyi a trükk, hogy minél hosszabban tartjuk nyomva a gombot, annál jobban megemeli a spíler, az irányzék használata értelemszerű. Ha teljesítettük a megadott szinteket, már csak a negyedosztály mesés ajánlataira kell várnunk. Készüljünk fel, hogy az első szezont itt is a tarcsiban töltjük, de immár valódi futballpályán mozgunk, háló is van, meg minden. Innen indulunk, cél az első osztály.
Egy bajnoki szezon 11 hétből áll, ennyi időnk van tehát a bizonyításra. Két forduló között ne sajnáljuk azt a plusz 5 szekundumot/2 kattintást, míg elmegyünk mozizni, dorbézolunk a kocsmában, vagy új csajt szedünk fel, hiszen a rendkívül bonyolult játék során nemcsak gól/meccs mutatónk, hanem az utánfutó és a manager, valamint az itt is megjelenő mocskos média véleménye is számít. Ha nem élünk társasági életet, nem kerülünk be a lapokba, és nem kapunk ajánlatot nagy kluboktól. Egy meccs lejátszása kb. 2 perc.
Tippek
• A pénzéhes asszonynép nem békávézik velünk, csak egy darab autó beszerzése után van esélyünk a mókucira. (a jó ízlés határain belül kerüljük a Fiat Pandát)
• A kapott ajánlatok közül nem biztos, hogy érdemes a fizetés alapján dönteni, a csapatrangsor fontosabb. Gyengusz csapatban könnyen előfordul, hogy a gólszerzés lehetősége nélkül zabálunk hármat, márpedig a prémiummal lehet nagyokat akasztani, nem az alapfizuval, de hát mi ezt már jól ismerjük a honi ligából.
• A kocsmatúrákat időzítsük a hét elejére, hogy felszívhassuk magunkat a szombati játéknapra.
• Akárhány gólt is kapunk a 90. percben, ne sújtsunk elfehéredő ököllel a klaviatúrára, kíméljük a cégtulajdont.
• Kapufáról sosem pattan be lövés, ellenben a védőkről olykor megesik. Inkább lőjünk mellé, mint fölé.
• Igen, az események feliratozása marha idegesítő, de egy idő után immúnis lesz az ember.
Menüpontok
Afternoon Rest – két kattintással a tréningnek és a pihinek szenteljük az adott napot
Have some fun – Itt élhetünk társasági életet, vagy költhetjük a nehezen összekuporgatott zsugát kocsira, később lakásra
Your info – áttekinthetjük az eddigi karrierünket
Innentől nincs más dolgunk, mint ontani a gólokat, és státusszimbólumokra verni a pénzünk, tehetjük mindezt 10 évadon keresztül, mely után minden esetben visszavonulásra adjuk a fejünk. Az online rangsor a tizedik év végén meglévő tárgyi eszközeink és bukszánk összértéke alapján kerül megállapításra. Inspirációs jelleggel közzé tesszük egy saját eredményünk, mely messze nem verhetetlen ugyan, de a kezdők nem holnap fognak leszokni a nyugtatókról fogják lealázni.
Grafika: 10%
Kezelhetőség és élvezeti érték: 100%
A kezdéshez kattints ide.
Következő munkamorál emelő ajánlatunk a footbo.com, öndefiníció szerint football social networking site, azaz web 2.0 közösségi foci cucc. Gabriele Marcotti (Sports Illustrated, The Times), Guillem Ballague (Skysport) és a jó Raphael Honigstein hozta össze, ami kezdetnek ugye nem is rossz. Az oldalhoz kerekasztal beszélgetéseket mellékelnek, aminek színvonala egyelőre ugyan nem verdesi az eget, de mégiscsak nekünk készül ekszkluzíve, meg amúgy is, tudjuk be a béta változatnak.
A tervek szerint hírös játékosok vezetik majd itt blogjukat, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy heti egy bejegyzéssel jelentkeznek. Az első nagyvad Michael Ballack (angolul itt, németül meg emitt).
Tartalom
• Saját profil készítése
• Kedvencek választása, csapatok, játékosok
• Különböző válogatottak összeállítása korszak és játékrendszer szerint, szabadon variálható opciókkal
• Felhasználók által szerkesztett adatbázis (képek, videók, osztályzatok, életrajz stb.)
• Saját blog, kép- és videótár szerkesztése
• Belső levelezés, kapcsolatépítés
• Bazi sok bajnokságra kiterjedő tippverseny
• Kapcsolódó anyagok, hírek, cikkek az Internetről, tabellák, átigazolások, videók, képek, miegymás
A magam részéről azért csatlakoztam, mert rengeteget fizettek ezért a posztért hogy első kézből származó infókra, benyomásokra tegyek szert azoktól a jó házba született szurkeszektől, akik heti rendszerességgel kint vannak a top bajnokságok meccsein, edzésein, mégis más, mint ezer kilométerekről beleszagolni. Másodlagos cél természetesen a direkt kontaktok beszerzése, hogy aztán egyes e-mail címek, telefonszámok végül NST poszt formájában manifesztálódjanak, így a héten sem maradtunk interjú nélkül.
A felhasználók nyelvezete elég vegyes, döntően német/angol, de portugál és spanyol bejegyzésekkel is találkozik az ember. A közösségileg fejlesztett tartalom mélysége még nem az igazi, de ha figyelembe vesszük, hogy mindössze néhány hónapja él az oldal, egy éves távlatban jelentős áttörésre lehet számítani.
Akinek inge, itt felveheti.
Utolsó kommentek