A szezon második fele rögtön két rangadóval kezdődik a spanyol ligában. A Real Madrid a Deportivo La Coruna otthonába látogat, ahol utoljára akkor nyert a királyi gárda, amikor Raúl még az Atlético játékosa volt, míg a Sevilla-Valencia meccs, az év összecsapása, azok számára, akik a spanyol bajnokságot nem a két óriásklub viaskodása miatt figyelik. A múlt hét a Copa del Rey küzdelmei ellenére, lényegében Cristiano Ronaldo, két meccses eltiltással büntetett kiállítása és az ehhez óhatatlanul kapcsolódó médiavisszhang jegyében telt, ezért kitérünk lelkesen vitázó közönségünk hozzászólásira is az ügyben, semmiképpen sem tovább szítva a tüzet, inkább megkoronázva teljesítményüket egy frissiben alapított díjjal.
A spanyol sajtó imádja a drámát és mikor, ha nem most a Depor-Real rangadó előtt lehet a végsőkig fokozni, szembesítve mindkét oldal embereit a lassan két évtizede húzódó vesszőfutással, ami 1992- ben kezdődött a Riazorban, amikor Bebeto duplájával és egy öngóllal 0-2-ről fordítottak a hazaiak, hogy aztán páratlan sikersorozatot produkáljanak. Az elmúlt 18 mérkőzés alatt, a már említett brazil kétszer rúgott mesterhármast, míg Mauro Silva 14 meccset játszott le veretlenül a Real ellen. A történetben az a legszebb, hogy a Depor közben megszűnt a Real közvetlen riválisának lenni, ugyanakkor a vereség nélküli szériát kisebb csoda folytán, sikerült fenntartania. A forduló párharca, Raúl a Depor ellen nem kicsit szimbolikus a tekintetben sem, hogy míg a Real legendás zseniket állítana ki évről-évre, addig a Depor inkább csapatjátékával és szervezettségével próbál megélni a bajnokságban. Raúl előtt most ott a lehetőség, hogy bizonyítson C. és Higuain hiányában. A Depor esetében a sors iróniája, hogy a hasonló sérülésen átesett Manuel Pablo pótolhatja balbekkben Felipét. Lotina szerint nem sok esély van új balhátvéd igazolására, hacsak nem Del Horno kölcsönvételére a Valenciától, amely a ritka olyan kerettel rendelkezik, amelyben két ballábas szélső védő is található. Lotina egyúttal igazat adott panchonak a tekintetben, hogy a bajnokság színvonala esett, mert amikor a Depor bajnokságot nyert 10 évvel ezelőtt, féltávnál csak hárommal volt több pontjuk, mint most, úgy, hogy néhány világbajnokot tudtak a soraikban. (Depor-Real Madrid 1-1)
Egyetlen olyan spanyol csapatként, amelyik három frontotn érdekelt, a Sevilla ismét fordulatos hónap elé néz, csakúgy, mint januárban. Egyrészt a keret kiegészül Kanoutéval és Zokorával, másrészt a brazil tengely Luis Fabiano, Adriano és az elmúlt héten pihentetett Renato jelenlétével újra teljessé válik. Különös pikantériát biztosít a mérkőzésnek és a Valencia sikerét vetíthetné előre, hogy míg a Sevilla a Pizjuanban igen gyenge mérleggel bír, addig Villáék idegenben parádéznak. Villa jelenleg Messi mögött második a góllövőlistán, viszont még sosem szerzett gólt Valencia mezben a Sevilla otthonában és úgy általában véve is kicsit megtorpant mostanában a góltermelése. Mindkét csapat inkább támadásban erős, a védelmükben vannak gyenge pontok, így taktikailag nem bonyolult, de érdekes meccsre számíthatunk. Bruno, aki kényszerből balhátvéd Jésus Navasnak próbál majd ellenállni, míg a 3 középső védőjét nélkülöző Sevilla a spanyol válogatott elképzelhető támadósorának. A Sevilla játékosain talán nagyobb a nyomás, az elmúlt hetek rossz bajnoki szereplése miatt, de a kulcsembereik hatására elkezdhetik a felzárkózást. (Sevilla-Valencia 2-2)
A Barca a Sporting Gijón vendégeként gyarapíthatja pontjai számát, mégpedig ismételten úgy, hogy már a jelentős ellenállás is meglepetésszámba menne. Az őszi első fordulóban a Sporting 21 százalékos labdabirtoklás mellett, kapott egy sima hármast, talán az segítene, 50 százalék környékére feltornázni, ha lenne még egy labda, amit csak a hazaiak tarthatnak maguknál. Dani Alves valószínűleg, Keita pedig eltiltása miatt biztosan hiányozni fog, de ez sem a játékon, sem az eredményen nem fog nyomot hagyni. Kíváncsian várjuk, hogy Manuel Preciado végül mit talált ki Messi semlegesítésére, mert péntekig a 9 milliméteres lövedékig jutott, amikor az argentin megállításának lehetőségéről kérdezték. (Sporting Gijón-Barcelona 0-2)
Itt a kiválo alkalom a Mallorca számára, hogy a mit sem érő Getafe elleni kupasiker után ismét idegenben szerezzen pontokat. A Xerez egyetlen célja, hogy elkerülje a La Liga történetének legkevesebb rúgott góllal zárt idényét, amihez az eddigi nyolchoz még nyolcat kellene hozzátenni. (Xerez-Mallorca 1-1)
Két jó formában lévő kupaelődöntős a Getafe és a Racing csap össze előbbi otthonában, azzal, hogy Michel csapata zsinórban négy győzelmet aratott hazai pályán, míg a Racing kettőt idegenben és Miguel Angel Portugal irányításával a táblázat első felébe tart. A teljes felzárkózásra azonban még várniuk kell, mert a Getafe túl erős nekik otthon. (Getafe-Racing 2-1)
A Bilbao annak ellenére jó formában van, hogy kikapott múlt héten a Deportól, és elérkezett egy olyan szakaszához a bajnokságnak, amelyben következő hat meccséből négyet a kieső helyeken vagy azok közvetlen közelében tanyázók ellen játszik. Őszi villámrajtját is nagyjából a sorsolásnak köszönhette a baszk csapat, és ha most is hasonlóan indítják a félszezont, reális esélyük marad az európai indulásra. Ehhez először a vergődő Espanyolt kéne legyőzniük idegenben. (Espanyol-Bilbao 1-2)
A Villarreal mostanra eljutott arra a szintre, ami a szezon előtt még kevés lett volna, de a szurkolók számára legalább így örömet okoz. Hazai pályán ugyanis jól teljesítenek, és emiatt némiképp felzárkóztak. Az európai induláshoz azonban több kell, de szezonkezdetnek jól jönne egy újabb hazai siker is, még akkor is, ha az Osasunát nem olyan egyszerű két vállra fektetni, mert ki tudják húzni kevés kapott góllal. (Villarreal-Osasuna 1-0)
Forlánék a Villarrealhoz hasonlóan legalább eredmények tekintetében elkaptak valamiféle fonalat. Most egy feltörekvő Málagát fogadnak, akik öszi álmuk első periódusában 3-0-val büntették a matracosokat. Zsinórban második madridi látogatásukon, a gyengeorrú Mtiliga hiányában azonban kevés az esélyük a vendégeknek. (Atlético Madrid-Málaga (3-1)
A két újonc kiesőjelölt meccsén és az abszolút árnyékban lévő Valladolid-Almería találkozón is kevés gólos döntetlen a papírforma. (Tenerife-Zaragoza 1-1) (Valladolid-Almeria 0-0)
A múlt heti orrtörés-kiállítás kombóból a kommentelők között is szép kis vita kerekedett, újabb frontot nyitva az örökérvényű C.Ronaldo vs. Messi párharcnak is. A sok komment közül krysal január 27-én 20:25-kor hozzáfűzött gondolatait díjaztuk az „Egy komment a bajnokságról” vándorserleggel. Illyés Gyula ötletadó címet viselő verse, középre zárva, félhosszú sorokba szedve, times new roman 12-es betűvel 4124 karaktert számlál szóközökkel, míg kommentelőnk ugyanilyen formátumban 3974-ig jutott 105 sor terjedelemben. Ez petrarcai szonett formában számolva 7,5 verset tenne ki, ami kb. egy kezdő költő szerelmi ciklusának felel meg. Absolutely no offense krysal, de a vita érdemi része inkább a parttalan jelzőt vívta ki magának.
Az utolsó 100 komment: