A Falkirk megnyerte a fordulót. A Falkirk vagy kilencven éve nem játszott ilyen jól. A Falkirk négyet gurított az előlük menekülő Hegylakóknak, és ezzel két pontot hozott az egész mezőnyön, ugyanis öt darab döntetlenre volt képes a tíz másik alakulat, köztük három nullnullra (Kilmarnock - Motherwell, Hamilton - St Mirren, Hibernian - Aberdeen, Rósa végig), mely találkozókkal büntiből nem is foglalkozunk. Annál érdekesebbek voltak viszont a Rangers-Hearts és a Dundee Utd-Celtic rangadók.
Gyakorlatilag nem történt semmi ezen a hétvégén Skóciában, de azért nem nagyítóval kell keresnünk az egy posztra való érdekes momentumokat. Itt van például az, hogy a Falkirk simán megagyalta a Terry Butcher alatt néha futballcsapatra emlékeztető felföldi favágókat. John Hughes embereinek már csak az Old Firmöt kell leverniük a válogatott szünet után, hogy bennmaradó helyre kerülhessenek. Inverness-St Mirrent is kiírtak a következő körre, mi ezt fogjuk sztrímelni, és ha van még olyan rajtunk kívül aki így tesz, annak mindenképpen legyen kéznél törlőkendő, mert belezés lesz, de tényleg, ahogyan a rájátszásban is, amely április végén kezdődik. A Falkirk szezonja akár még sikeres is lehet, hiszen a másodosztály elkerülése nem lehetetlen, a Homecoming Scottish Cupban pedig az elődöntőnél járnak, ahol a Dunfermline lesz az ellenfelük, így a nemzetközi szereplés is benne van a pakliban, amit eddig még soha nem ért el a közép-skót klub. Mi is szorítanánk nekik a bennmaradásért, ha nem pont őket tippeltük volna utolsónak a szezon elején, így mi tiszta szívből csak a kupasikerükért tudunk szurkolni. Finnigan duplázott, Essont (ICT) kiállították, FALKIRK-INVERNESS 4-0.
Miközben a Gyerkőcök közelebb osontak a mezőnyhöz, két nem a legszebb, ám igen eredményes játékot alkalmazó tréner randevúzott az Ibrox Parkban, és mindenki arra volt kíváncsi, hogy vajon László Csaba szét tudja-e védekezni Walter Smith-t. Nos, a Smith-McCoist vezérkar az első félidőben az ellenfél ötösén húzta meg védelmi vonalát, amire Obua nem számított, így az ő elcsípett indítását Lafferty közreműködésével előnyre váltotta a Gers. A későbbiekben Laffertyt sérülés miatt elveszítő hazaiak hasonlóan hozták le az első félidő nagy részét, amelynek vége előtt Barry Ferguson még hozzátett egyet a vezetéshez, lenyugtatva ezzel csapatát. Túlzottan is, elfeledve azt, hogy a modern labdarúgás sokban hasonlít már a jégkoronghoz, ahol a két gól előny nem előny, a világoskékek saját maguk legnagyobb meglepetésére hagyták hogy a Hearts egyenlítsen a 64. és a 67. percek között Karipidis és Palazuelos segítségével. Sokat dobott persze a Szívek játékán a kölcsönből visszatért Elliott bevetése Cesnauskis helyén - Driver felépülésével így már valódi támadói is lesznek László Csabának. Utána már sajnos nem történt újabb fordulat, de annyit még mindenképp megjegyeznénk, hogy nálunk a Rangers örökös mezőnylegjobbja a Villa által nevelt északír középpályás, Steven Davis. RANGERS-HEARTS 2-2.
A keltákok azt hihették, hogy most szerencséjük lesz, mert a hullámvölgyben lévő Dundee-hoz mennek, így gyakorlatilag eldönthetik a bajnokságot. A mandarinmezesek viszont megint azok a csávók voltak, akik ebben a szezonban (bajnokság + kupa) hét meccsen hat döntetlent és egy vereséget értek el a két glazvég csapat ellen. Az első félidő közepén McDonald beerőszakolt egyet, és majdnem lett belőle még egy, de inkább úgy alakult helyette, hogy Sandaza tizenegy perc alatt fordított a második rész első fejezetében. Arról hogy a Rangers mégse nyerjen két pont elvesztése ellenére, Lee Naylor gondoskodott, aki olyan bombát zúzott, amilyet nem fog megint egyhamar. Jon Daly a végén még majdnem beollózott egyet, és ha a dunai iskolához szokott szemünknek nem is volt annyira fantasztikus a meccs, ahogyan Strachan áradozott róla, mindenképpen megérte lefolyatni - a tavasz meghozta Skóciába a jó focit. DUNDEE UTD-CELTIC 2-2.
Itt pedig a bandérium, akiket George Burley a Hollandia és Izland ellen vívandó ütközetekre összetrombitáltatott:
Craig Gordon (Sunderland), Allan McGregor (Rangers), David Marshall (Norwich City) - kapusok; Graham Alexander (Burnley), Darren Barr (Falkirk), Christophe Berra (Wolverhampton W.), Kirk Broadfoot (Rangers), Gary Caldwell (Celtic), Alan Hutton (Tottenham Hotspur), Jamie McAllister (Bristol City), Stephen McManus (Celtic), Gary Naysmith (Sheffield United), David Weir (Rangers) - védők; Scott Brown (Celtic), Kris Commons (Derby County), Barry Ferguson (Rangers), Darren Fletcher (Manchester United), Paul Hartley (Celtic), James Morrison (West Bromwich Albion), Gavin Rae (Cardiff City), Gary Teale (Derby County) - középpályások; David Clarkson (Motherwell), Steven Fletcher (Hibernian), Chris Iwelumo (Wolverhampton W.), Ross McCormack (Cardiff City), Kenny Miller (Rangers)
Utolsó kommentek