Valahogy így megy ez. A 2007-es esztendő olyan vadsuhancokról szólt, mint CéRonaldó, Messi (a FIFA World Player of the Year dobogósai) vagy Fabregas. Ronaldó túllépett az öncélú cselgép korszakán és kezdi elhagyni műeséseit, Messi, a sokadik Maradóna utód tényleg bizonyította, hogy nem csak bulvár felhangról van szó az esetében, és varázsütésre Fabregas is átváltozott irányítóvá. Ma már egyértelműen ők A világsztárok, de Benzema (20), Krkic (17), Dos Santos (18) vagy Anderson (19) is ott járnak a nyomukban. A teljesség igénye nélkül körbenéztünk a világon, kik lehetnek azok, akik néhány év múlva robbanhatnak be az abszolút elitisták közé.
Jozy Altidore (18, USA, New York Red Bull) 16 évesen mutatkozott be az MLS-ben, a rájátszások történetének legfiatalabb gólszerője, éppen Beckhaméknek rámolt be kettőt. Az U20 Világbajnokságon csapata legeredményesebb támadója volt négy/négyes mutatóval, ebből egy duplát épp’ a braziloknak nyomott ki-ki meccsen. Néhány nappal nagykorúvá válása után meghívták a felnőtt válogatottba is, és pont három meccsre volt szüksége első gólja megszerzéséhez Mehikó ellenében. És hogy mit tud a srác? Elég komoly, kinevezzük az új Deák Bambának. Tüzel, mint egy NOD tank (jobb-bal nem számít), robbanékony, ha kell tör-zúz, de mellé esze is van, és nem jön zavarba, ha egy-két bringát is be kell dobnia. Egyelőre a Newcastle, a Reading és persze a fogyasztási kényszerben szenvedő Real Madrid csábítja. (01:00 után bontakozik ki igazán)
Carlos Vela (18, Mexikó, Arsenal)
A 2005-ös perui U17 VB-n tűnt fel, ahol Mexikó csapatát VB címig vezette, a döntőben ő lötte az első gólt a braziloknak és összesen öt találatig jutott, mellyel a torna aranycipőse lett (két évvel korábban ez a titulus Fabregast illete). A már-már pedofilnak mondható angolok nem sajnáltak £2.5 kipengetni a 16 éves tálentumért, aki ráadásul az angliai munkavállalási rendszer szigora miatt egyelőre pályára sem léphet. Így került kölcsönbe először a Celtához, a Salamancához majd végül az Osasunához, ahol már első La Liga gólját is megszerezte, csakúgy mint a felnőtt válogatottban Guatemala ellen. Érdekesség, hogy idén februárban Altidore ellen is pályára lépett, de amíg az amerikai gólt lőtt, addig őt lecserélték. Dos Santos állt be helyette...
Luiz Marcelo Morais dos Reis (17, Brazília, Corinthians)
Művésznevén Lulinha, és természetesen ő az új Ronaldinho. Támadó középpályásként és csatárként egyaránt megállja a helyét. Hogy alá is támasszuk mondandónkat, maradjunk annyiban, hogy a brazil U17 válogatottban tíz meccsen tizenötöt vállalt, ebből 7/12 mutató esik az U17 VB dél-amerikai selejtezőire, amit persze meg is nyert a junior Selecao. Mégsem ő lett a selejtező legjobbja... Hívta a Chelsea, a Palermo és a Real is, de ő egyelőre maradt otthon, a kivásárlási ára £24 millió. Nincsenek aggályaink, lesz aki kifizeti. Elsősorban az Inter tülekszik a kasszánál.
Reimond Manco (17, Peru, PSV Eindhoven)
Szóval nem Lulinho, hanem ő. 2007 áprilisában mutatkozott be az Alianza Lima (Farfan korábbi klubja) csapatában, fél évvel később már ő volt a csk., igaz csak barátságos meccsen. Peru egyik legszegényebb környékéről származik, és NST szimpátiánkat már azzal is igencsak kivívta, hogy a kvalifikációért és a sorozat legjobbjának járó címért kapott pénzt szülei orvosi gyógykezelésére, régóta esedékes műtétjére fordította. Teofilo Cubillas, minden idők legnagyobb perui játékosa, mellesleg nemzetközi legenda, az új Messinek aposztofálta (ez azért így vicces, ha belegondolunk), egyben kinevezte saját utódának is. A perui sajtó ezzel nem ért egyet, szerintük itt az új Ronaldinho, de ennél is izgalmasabb, hogy a brazil lapok az új Romárióként emlegetik. Manco egyelőre még otthon játszik, de öt éves szerződése van a hollandokkal, és az őszi szezont már Európában kezdi.
Sebastian Giovinco (21, Olaszország, Juventus)
A fejlődésben 164cm-nél megrekedt irányító és cselgép az olasz futball egyik legnagyobb ígérete, U16-tól U21-ig a korosztályos válogatottak oszlopa volt, 2006-ban Primavera győzelemre vezette a Zebrákat. Három meccs erejéig a nagycsapatban is bemutatkozott (egy gólpassz), de persze jó szokásuk szerint kölcsönadták fejlődni, az Empoli lett a szerencsés befutó. A fanatikusok bizonyára emlékeznek még a Romának lőtt egyenlítő góljára. A következő szezont viszont már Torinóban kezdi, ezt a középpályát elnézve valószínűleg a kezdőben. Miért? Ezért:
És akkor néhány érdekesség a végére, elsőnek mindjárt Kerlon Moura Souza, a fóka csel kifejlesztője, a Cruizeiro csatára, sokszoros brazil utánpótlás válogatott, eljövendő vörös ördög az Old Traffordon. Kíváncsian várjuk, ki lesz az első szittya angol bekk, aki Tell Vilmosként bombázza le a fejéről a labdát (Senderosból kinézzük). Esetleg maradnak a videón is látható szimpla mellberúgásnál.
Aztán itt van nekünk Neymar, aki 15 (!!!) évesen a Santos első csapatának edzésén is megfordult már, mellesleg az új Robinho. Már most megy a vita az európai transzfere körül, (érvényes-e a Real Madriddal aláírt előszerződése, vagy sem) a MU, a Barca és a Fiorentina is szeretné megkaparintani. Lássuk, mit mutatott a srác Robinho és barátai gálameccsén.
Ám még ő is porlepte múmiának, de legalábbis isiászos vénembernek számít a legifjabb titán mellett. Jean Carlos Chera. 137cm, 35kg, 12év. Manchester United vs. Real Madrid. No komment.
Csupa istenáldotta tehetség, megannyi zseni. Mi mégis valaki más bemutatkozását várjuk lélegzet visszafojtva.
Utolsó kommentek