Nekiszaladt a hetvenhat jelentkező egy része már majdnem öt hónapja, mire tegnap kiderült, melyik tizenhat csapat játszhat a nyolcba kerülésért a BL 2007-08-as kiírásában. A szerdai játéknapra egyetlen izgalmas kérdés maradt csupán, ez pedig az E csoportban került rendezésre, ahol egymás ellen játszott a meccsnek továbbjutó helyről nekifutó Rangers és üldözője, a Lyon. Kiharcolhatta volna még a PSV is a továbbjutást, ehhez csak annyit kellett volna tennie, hogy megveri otthon Európa talán legjobb formában lévő csapatát, miközben kiszurkolja, hogy a kutyán teljesítő CSZKA győzzön a Fenerbahce otthonában. A Sevilla végül maga mögé utasította az Arsenalt (ennek még lehet jelentősége), a MU-serdülő is jó volt egy pontra Rómában, a Barcelona pedig hátrányból fordítva győzte le a kollektív szimpátiánk birtokában pályára lépő Stuttgartot. Jövő péntekig kell izgulnunk (12.21. CET 12.00.), hogy kiderüljön, melyik csoportelsőnek szolgálják fel a lakoma mellé kistányéron a kakidarabot, mely a Liverpool-Roma-Arsenal-Lyon négyesfogat formáját veszi fel.
Meg kell követnünk a Lyont, hiszen hiába szeretjük őket nagyon, meglehetősen dehonesztáló megjegyzésekkel illettük őket a szezon elején. Volt is okunk a durcázásra, mert nem úgy indultak neki az évadnak, ahogy mi vártuk tőlük, de időközben olyan jól sikerült a gatyába rázódás, hogy már vezetik a francia bajnokságot és tegnap európai hírnevükhöz méltón rendezték le a Rangerst. A sors igazságtalansága lett volna, ha a 79. percben 0-1-nél Darcheville beüti ezerszázalékos ziccerét, mert a skótok semmit nem érdemeltek, nemhogy továbbjutást. Juninhóék végig kézben tartották a meccset, a 16. percben megszerzett vezetés előtt is volt egy ziccerük, majd kevésbé látványosan, de érthető módon visszahúzódva Benzemát keresték hosszú passzokkal, aki a darabos skót védők között néha tényleg egész ügyesen tartotta meg a labdát (mi még tőle sem vagyunk elájulva annyira, de ez változóban van). A Rangers helyzetet sem nagyon tudott kialakítani, miközben Juninho előbb a kapust késztette bravúrra egy szabadrúgásból, majd hasonló helyzetből a kapufát is megdöngette. Így értünk a hajrához, ahol a fent említett ziccer kimaradt, utána pedig a Lyon Benzema révén két kontrát is eredményesen vitt végig és a bambán szerencsétlenkedő skót védők között nem csak a továbbjutást harcolta ki, de visszavágott a hazai, hasonló arányú vereségért is. A krónikához tartozik még, hogy Darcheville fejében a felismert baki súlyát nem bírva felrobbant a mókuskerék és igazi seggfejhez méltón széttaposta a földön fekvő Kallström lábát. Sz’asz, öreg, se te, se a csapatod nem fog hiányozni! (Rangers-Lyon 0-3)
Szegény Jorquera meg végre beállhat a kapuba és akkor kap egy ilyen gólt… A Stuttgartot nem azért kedveljük, mert van egy olyan játékosa, aki 25 méterről, két lépésről nekifutva ilyen mértani pontosságú szabadrúgást küld a kapuba, hanem azért, mert a Nou Campban is 4-3-2-1-el mentek neki a Barcának. A katalánok aztán Iniesta, Messi és Henry nélkül is megrázták magukat és meglehetősen simán hozták a meccset, Eto’o száz év után szerzett újra gólt, Ronaldinho pedig gól+gólpassz kombóval jelezte Maloudának, hogy kezdhet csomagolni. A Man of the Match titulus mellé megjegyeznénk, hogy igazán jól esett újra mosolyogni látni Jar-Jart, mert bármi történik is vele mostantól, mi mindig szeretni fogjuk. (Barcelona-Stuttgart 3-1)
Kuszczak – Simpson, Piqué, Evans, O’Shea – Eagles, Fletcher, Carrick, Nani. Így nézett ki a MU közepe és hátulja az Olimpicóban, amivel Sir Alex egyből jelezte is, hogy milyen mélységekig foglalkoztatja egy esetleges római győzelem. Ennek ellenére a vezetés összejött, köszönhetően annak, hogy bizony a Roma is Juan, Guily, Cassetti, De Rossi és Vucinic nélkül lépett pályára. Sajnos az ilyesmi kikerülhetetlen, amikor a top csapatok 60 meccs fölött pörgetnek egy szezonban, de ettől még nem esik jobban látni, ahogy unatkozva pacsizgatnak egymással a játékosok, az edzők meg keresztrejtvényt fejtenek a kispadon. A Roma azért nem kapott ki, mert 20 perccel a vége előtt Mancini szép gólt ragasztott a kapu bal oldalába, így mindkét csapat elérte, amit akart: nem kaptak ki, nem sérült meg senki, pihenhetett, akinek azt írta fel az orvos és továbbjutottak. (Roma-Manchester 1-1)
Tudta ezt a Sporting is, hogy így lesz, de azért becsületből legázolta az ukrán futball zászlóshajójából összetákolt lélekvesztővé silányult Dinamót. A kijeviek egyébként nem csak beállították a csoportkörben kapott legtöbb gól rekordját (mindannyiunk Fradikáját taszítva le a trónról), de mivel összesen négyet szereztek a zöldek nyolc találatával szemben, már abszolút csúcstartónak tekinthetők. Sovány vigasz, ahogy a Sportingnak is az lett az UEFA kupa, hiszen a Roma ellen egy perccel a lefújás előtt még vezettek. Ide kívánkozik, hogy élete utolsó mérkőzését vezette Stuart Dougal, akinek változatlanul a kurva anyját sok sikert kívánunk a civil életben. (Sporting-Dinamo 3-0)
Az Inter sem akart sokat a PSV elleni meccstől, ezt bizonyítja, hogy a középpályán a Solari-Bolzoni-Chivu hármassal kezdett, ettől azonban még nem lett annyival gyengébb, hogy esélyt adjon a hollandoknak. A 28. perctől kezdve emberelőnyben játszó olaszok végül a győzelmet is megszerezték, ha már arra jártak, Suazo úgy szlalomozott keresztül a védők között, hogy csak örömteli sikongatásra tellett tőlünk a kanapén, mikor középre passzolva könnyű gólt rúgatott Cruzzal. Solari még rúgott egy kapufát is, az Inter pedig a nem kifejezetten bíztató kezdés ellenére diadalmenetben nyerte meg a csoportját. (PSV-Internazionale 0-1)
A Fener jól összeszarta magát, amikor a 30. percben vezetéshez jutott a CSZKA Edu öngóljával, hiszen adott esetben akár még ki is pottyanhattak volna. Teljes két percig tartott ez az állapot, akkor érkezett Alex és huszonötről a forduló gólját zúdította a jobb felsőbe, majd még az első félidőben a fordítás is összejött, ezzel pedig a továbbjutás kérdését is lezárták. Bár sokan úgy gondolják, hogy a Schalke mellett a törökök a legkönnyebb ellenfelek a csoportgyőztesek számára, mi halkan megjegyeznénk, hogy a Fener csak Milánóban kapott ki, otthonában pedig mindenkit elnadrágolt. (Fenerbahce-CSZKA Moszkva 3-1)
Az Arsenal nyilván már bánja egy kicsit, hogy nem vette komolyan a prágai kiruccanást, hiszen pont az otthagyott két ponttal szorultak a második helyre a Sevilla mögött. A londoniak ismét hihetetlenül fiatal csapattal várták az eddig mindössze egyetlen pontot összeszorgoskodó románokat, akiket aztán egy félidőnyi játékkal el is fektettek, így simán belefért, hogy a Steaua szépítsen később. Meg kell mondanunk, fogalmunk sincs, hogy mit várjunk az Arsenaltól a továbbiakban, hiszen most már egészen biztosan bombaerős ellenféllel kell majd szembenézniük és sajnos idén nem nagyon láttuk még őket játszani, de úgy érezzük, nem csak mi kedveljük az angol csapatok közül a legszebb focit játszó Wenger-fiúkat. Azt például kifejezetten el bírjuk képzelni, hogy lezúzzák az Intert. (Arsenal-Steaua 2-1)
A Sevillát ezzel szemben nem nagyon tudjuk hova tenni, hiszen néha-néha már megvillantják a tavaly látott szép és roppant eredményes oldalukat, ugyanakkor nem áll tőlük távol a botladozás sem. Most, hogy csoportelsők lettek, talán azt gondolnánk, hogy némileg fellélegezhetnek, de amekkora szerencséje idén van, úgy tippeljük, ők lesznek az egyik szomorkodó gárda a sorsolás után. Azt viszont nem mondjuk, hogy a kiesés szakasz után is szomorkodni fognak, hiszen adott esetben igencsak messzire viheti őket a Renato-Navas kettős által támogatott Kanouté-Luis Fabiano duó. A Kassai Viktor által (a híradások szerint hiba nélkül) vezetett meccsen remek utolsó félórájuknak köszönhetően léptek át a Slavián, akiket úgy tűnt, csúnyán magukra hagytak szurkolóik is. Ennek ellenére sok szerencsét kívánunk nekik az UEFA kupában, hiszen köztudottan minden vasfüggönyön inneni sikert zajos csűrdöngöléssel ünneplünk. (Slavia-Sevilla 0-3)
Őket sorsolják: Porto, Chelsea, Real Madrid, Milan, Barcelona, Manchester United, Inter, Sevilla
Hozzájuk: Liverpool, Schalke, Olympiakosz, Celtic, Lyon, Roma, Fenerbahce, Arsenal
Utolsó kommentek