A szerkesztőségből...

Utolsó kommentek

jujjdeizgi

Friss topikok

Championship 6. forduló – Utolsó percekben potyogó gólok / Hétvégi jóslatok – Championship 7. forduló

2007.09.21. 19:52 brúking

A német bajnokság meccseire volt jellemző azokban a sanyarú időkben, amikor szombat délutánonként a mindig tüchtig módon elegáns, német mércével óriási sármőr, Jörg Wontorra által moderált, nagy sikerű összefoglaló, a ran – Sat 1 Fussballshow jelentette a szinte egyedüli ablakot az európai focira hétről-hétre, hogy az utolsó percekben valóságos gólparádét produkáltak a csapatok, akár oda-vissza, többszörösen is megfordítva ezzel az eredményt. A figyelmes fiatalember ezekben az időkben többek között a következő fontos futballkifejezésekkel gyarapíthatta német szókincsét: Doppelpack, (sehr) gute Flanke, schönes Eckball, eine Standardsituation, bärenstark, Hammerschuss, Weltklasse, klasse Einsatz. De ez a kétségtelenül tudathasadásos időszak szerencsére nem tartott sokáig, és persze mondani sem kell, hogy a lefújást megelőző gólözön a Championshipre mégannyira jellemző: a hétközi fordulóban, ha a csapatok nem játszották volna le az utolsó 10 percet, a mérkőzések majdnem felén máshogy alakult volna az eredmény.

A West Brom (Gerával a soraiban) két perc híján megszakította a Vörösbegyek veretlenségi sorozatát megszerezve egyúttal saját első idegenbeli győzelmét, de egy szöglet utáni kavarodás után az utolsóelőtti percben Orr bekotorta az egyenlítést érő találatot. Ja és Vaskó Tamás 0-1-nél állt be az utolsó 6 percre. Bristol City 1 WBA 1

Bryan Robsont már sokadjára menti meg James Beattie a blamától és egy esetleges kirúgás rémétől: miután 3 perccel a vége előtt Burgess révén vezetést szerzett a Blackpool, alig egy percre rá Beattie távoli bombagólja biztosította az egy pontot a Pengék számára. Blackpool 2 Sheffield United 2

Ezen a meccsen valóban szinte minden említésre méltó esemény az utolsó tíz percben történt: Andy Reid két tizenegyesből szerzett góljával (85. és 88. perc) hozta a meccset a Charlton újfent nem kis szerencsével. A vén csataló Dion Dublint az utolsó percben még ki is állították. Charlton 2 Norwich 0

A Palace egészen a 87. percig vezetett, de a Southamptonból igazolt Leon Best odafagyasztotta a mosolyt a Selhurst Park közönségének szájára. Peter Taylor kezd beszarni: már maga sem zárja ki, hogy esetleg idejekorán távoznia kell. Crystal Palace 1 Coventry 1

De a többi meccs is tartogatott érdekességeket, mégha nem is esett gól az utolsó 10 percben. Lássuk őket sorjában:

Hajjaj. Jelentjük egyelőre még Brian Laws a Baglyok menedzsere. Jóslatunk bevált: Király Gábor visszakerült a Bordók kapujába, ráadásul Steve Cotterill menedzser a győzelem zálogaként a hátsó négyest és Király kapust jelölte meg a meccs utáni nyilatkozatában. Újra akcióban a mackónadrág! Sheffield Wednesday 0 Burnley 2

Mintha elapadtak volna a QPR felvásárlásáról szóló hírek, ami talán összefüggésben van a csapat harmatos szereplésével. Ian Holloway csapata magabiztos győzelmet aratott a Parkőrök felett, akiknél a mester egyébként korábban játékosként és menedzserként is egyaránt 5 évet töltött. A QPR ellenállását az 50. percben Halmosi jobblábas(!) lövése törte meg. QPR 0 Plymouth 2

A Vas továbbra is 100%-os otthonában, a Glanford Parkban! A Preston csatárát, Carrolt 2-1-es állásnál kiállították, de még így is egyenlíthettek volna a Liliomfehérek, ha három perccel később Nicholls büntetőjét nem hárítja Joe Murphy, a Vas kapusa. Scunthorpe 2 Preston North End 1

Úgy látszik a Stoke a döntetlenek nagymestere. Ricardo Fuller a keresztécet találta el fejesből és a Korcsok német kapusa, Heinz Müller több parádét is bemutatott, megőrizve ezzel csapata számára az egyik pontot. Stoke 0 Barnsley 0

A Farkasok meglepetésre otthon szenvedtek vereséget a Hull Citytől, akik számára az első félidőben megsérülő Caleb Folan helyére beálló, rögbijátékos kinézetű, ősöreg Dean Windass szerezte meg a győzelmet tizenegyesből. Amióta a Freddy gyerek (Eastwood) nem talál be a kapuba, a Farkasoknak sem megy igazán. Wolverhampton 0 Hull City 1

A Szenteket a roppant alacsonynövésű Shaun Wright-Phillips féltestvére, a magasnövésű Bradley Wright-Phillips jutatta vezetéshez az 52. percben, azonban 6 perccel később a cseh Rudi Skacel öngóljával egyenlített az öreg csont Sheringhamet pihentető Colchester. Southampton 1 Colchester 1

A harmadik otthoni meccséből harmadszorra veszítő Cardiff szurkolói egyedül Hasselbaink első góljának örülhetnek, meg annak, hogy a hírek szerint Peter Ridsdale klubelnök a távozását fontolgatja. A Watford hidegvérű profi bérgyilkos módjára hozza a meccseit akár otthon, akár idegenben. Henderson ismét duplázott, úgy tűnik másodvirágzását éli a nyáron elkívánkozó csatár. Lehet, hogy a kiszőkített, korszerű új frizura a titok nyitja? Cardiff City 1 Watford 2

A hétközi meccsek rövid beszámolói után lássuk, mit tartogatnak a hétvége összecsapásai:

Blackpool – Colchester
A Blackpool mindenkit meglepő jó szezonkezdetének vet véget ezen a szombaton a Colchester. A Colchesternek az eddigi gyengébb (a tavalyi szezonhoz mindenképpen, amikor hosszú veretlénségi széria fűződött a nevükhöz) hazai szereplését sikerült idegenbeli pontszerzésekkel ellensúlyozni. Intelligentleman valószínűleg visszatér a kezdőbe, és az ő jelenléte fogja majd jelenteni a különbséget. Balogh Béla törött orra úgy tűnik helyre jött, de most térdsérülés akadályozza a csapatbakerülésben.
Jóslatunk: 1-2

Bristol City – Burnley
Hűha, nagy meccs! A jelenlegi 2. és 6. helyezett összecsapásán minden azon fog múlni, hogy a Lee Trundle - Ivan Sproule kettős milyen napot fog ki. Ha rosszat, az akár a Bristol veretlenségi sorozatának a végét is jelentheti, főleg, hogy a Burnley idén már kétszer is nyert idegenben. A Burnley ugyanúgy bekezdett, mint tavaly, kíváncsian várjuk, hogy ezúttal legalább karácsonyig kitart-e a lendület.
Jóslatunk: 1-1

Cardiff City – Preston North End
Dave Jones menedzsernek fájhat a feje: a győzelmen kívül semmilyen más eredmény nem lesz elfogadható a heves vérmérsékletű dél-walesi drukkereknek, akik egy újabb hazai fiaskót követően szétszednék az öregecske Ninian Park lelátóit. Szerencséjére Hasselbaink hétközben betalált, azonban Fowler egyelőre sehol sincs. Visszatérhet viszont a középpályára a még mindig csak húszéves Joe Ledley, aki a Plymouth ellen gyengélkedő csapatrésznek tartást adhat. A PNE nélkülözni kénytelen a Newcastle-ből kölcsönbe érkezett csatárt, a máris eltiltott Andy Carrolt. Ez utat nyithat a kezdőbe az ex-Vörös Neil Mellornak, aki viszont emberemlékezet óta nem talált be a kapuba.
Jóslatunk: 2-1

Charlton – Leicester
Azon csodálkozunk, hogy lehet egy csapatnak akkor mázlija, mint a Charltonnak? Szép sunyiban már a harmadik helyen állnak. Most azonban nem lesz szükség a szerencsére: a feljutásban bizakodó Fülöp kapusnak többször kell majd a háló mélyéről előkotorni a labdát, mint ahányszor kollégájának a túloldalon. De ez így is van rendjén. Azt viszont egyáltalán nem értjük mi történhetett Matty Fryatt-tel a Rókák tehetséges csatárával, a tavalyi szezon kulcsfigurájával?

Crystal Palace – Sheffield United
Óriási példaképünk, a playboy klubtulajdonos, Simon Jordan nem rejtette véka alá a véleményét: győzelmeket vár a Palace-tól, bárki is legyen az ellenfél. A Sasok a skalpok gyűjtögetését az eddig vegyes szezont produkáló Sheffield United ellen kezdhetik meg. Bár annak ellenére, hogy a Pengék eddig lejátszott három idegenbeli meccsükből csak egy pontot szereztek, nem tartjuk valószínűnek, hogy a Palace ezúttal remekelni fog, főleg, hogy a Villától kölcsönbe vett angol U 21-es válogatott, Gary Cahill bemutatkozik a Sheff Utd védelmének tengelyében. Nem is beszélve egy bizonyos Mr Beattie-ről. Jóslatunk: 1-2

Ipswich – Coventry
Érdekes kis párharc: mindkét csapat jól, az előzetes várakozásokon felüli eredményekkel kezdte a szezont, bár a Traktoros Fiúk (igaz hétközi meccsük a Leicesterrel elmaradt, a Rókák kedd esti Forest elleni kupatalálkozója miatt) utolsó két meccsüket elvesztették, igaz mindkettőt idegenben. Szóval hajtós kis meccs lesz az előző fordulóbeli veresége ellenére a 4. helyen álló Coventry ellen. Az eddig hazai pályán 100%-os Ipswich csatára, Alan Lee próbálkozásai ezúttal sikerrel fognak járni, és ez el is dönti majd a meccset.

QPR – Watford
A QPR menedzsere, az egykori angol válogatott John Gregory a következő a sorban, akinek az állása veszélybe kerülhet a gyenge szezonkezdetet követően. Az F1-es hatalomátvétel oldalágán felröppent pletykák szerint a helyére, Ancelotti egyik segítője, Billy Costacurta érkezhet, tovább erősítve a klubnál jelenleg is meghatározó digó vonalat. A Lódarazsak azonban nem lesznek kegyesek Gregory mesterhez, és a nagy formában lévő Henderson vezérletével akár hármat is bepakolhatnak a Parkőröknek. Henderson ékpárja lehet Ellington, lehet King, de nem lehet Priskin. Ez van. Boothroyd mester egyébként a meccsek alatt a fején hordott hedszet miatt még bűnhődni fog, de az nem most lesz.
Jóslatunk: 0-3

Scunthorpe – WBA
A Vas eddig minden meccsét megnyerte hazai pályán, a West Brom azonban egyiket sem idegenben. Hogy mi következik ebből? Az tutira nem, hogy a Scunthorpe legyőzi a bajnoki cím egyik legfőbb várományosát. Minden sorozat megszakad egyszer és látványos játékkal megszerzik a győzelmet a Bőgatyások. Az előrejelzések szerint Zolki játszani fog ugyan, de csakazértis: Hajrá Vas!
Jóslatunk: 1-3

Sheffield Wednesday – Hull City
Nem akarjuk elkiabálni, de a Baglyok pontot szereznek! Méghozzá egyből hármat! Hogy ezt mi alapján gondoljuk így? A héten tűzoltó-igazolásként a csapathoz került két sokat próbált veterán: a védő Michael Johnson a Derbytól, valamint a szikár ír középpályás Graham Kavanagh a Sunderlandtől, Franny Jeffers megszerzi első gólját a Baglyok színeiben, valamint a Tigrisek potenciális gólfelelősei, Folan és Windass is sérüléssel bajlódnak.
Jóslatunk: 1-0

Southampton – Barnsley
A legfrissebb hírek szerint Burley mester megszerezte egy hónapra kölcsönbe a West Hamnél mellőzött skót Christian Dailly-t. A Szenteknél elöl eddig sem volt ok panaszra, inkább a feleslegesen bekapott gólok miatt kezdték el hullatni a pontokat. Jó hír viszont a Barnsley-hívőknek, hogy Jamal Campbell-Ryce kisebb sérülése ellenére rendelkezésre áll, Nyatanga pedig visszatérhet. A mérkőzés különmeccse lehet a két nagyember, Ferenczi „Big Steve” István és a lengyel Rasiak gólcsatája. Szerintünk egy ide, egy oda.

Stoke City – Plymouth
A gyorshajtást követően az igazságszolgáltatás félrevezetéséért 4 hónapra lecsukott, a korábban a Plymouthban is megfordult Stoke-csatárt, Vincent Pericard-t hétfőn feltételesen szabadlábra helyezik, azzal, hogy naponta 12 órát tölthet a házán kívül reggel 7 és este 7 között. A hír erőt adhat ugyan a Fazekasoknak, de a jó (főleg idegenbeli) formában lévő Zarándokok ellen ez nem lesz elég a győzelemhez. A gólt Buzsáky lövi majd egyébként szabadból.

Wolverhampton – Norwich
Valamiért az az érzésünk, hogy a Farkasok magukra találnak, és négy egymást követő mérkőzésen át tartó nyeretlenségi sorozatuk véget ér. A Wolverhampton egyébként a bajnoki cím egyik favoritja szerintünk, úgyhogy éppen itt az ideje elkezdeniük kapaszkodni felfelé a 17. helyről. Dion Dublin fellebbezése elutasítva, így a vén csatalóra hárommeccses eltiltás vár a hétközi piros miatt.
Jóslatunk: 2-0