"Az első félidőben sokkal jobbak voltunk ellenfelünknél, több helyzetünk volt, veszélyesebbek voltunk és uraltuk a mérkőzést”. Na, vajon melyik edzőbá’ értékelte így csapata teljesítményét? Hát persze, hogy az otthonában 0-5-re végző Pellegrini, akinek azért van némi igaza, ezt ne vegyük el tőle. Az első félidőben valóban elég jól tette-vette magát a Villarreal, ám a szünet után 5 perc alatt kapott két gól a padlóra küldte őket és a végén csak az volt a kérdés, hogy lesz –e történelmi alázás.
Sneijder és Guti (nem félünk használni a szót) galaktikusan játszott középen, Metzelder ugyan majdnem fejelt kezdetnek egy öngólt, de utána átjátszhatatlan volt, a támadók pedig a megfelelő támogatást megkapva szintén tökéletesen tették a dolgukat. Arra szeretnénk felhívni a tisztelt olvasók figyelmét, hogy a Real játéka az elmúlt három hétben annyit gyorsult, hogy nem is merünk majd odanézni, ha már Robben tapossa a vonalat a balszélen.
Ezzel szemben a Barcelona pont olyannak tűnik, mint amilyen tavaly volt. Az első félidőben parádé és pukkedli, villámgyors, kombinatív játék, folyamatos nyomás az ellenfélen és csodálatos egyéni megmozdulások, melyek gólt, vagy gólokat eredményeznek, aztán a második félidőben ennek szöges ellentéte: ha lenne a játékosokon óra, folyamatosan azt néznék, vagy ahogy Tanult Kollégám találóan megjegyezte: basszák a labdát, nem szeretgetik. További hasonlóság a tavalyi szezonnal, hogy Valdes továbbra is életveszély a kapuban, Deco olyan látványosan tud unatkozni a pályán, hogy szinte mi is elálmosodunk tőle és ne hallgassuk el, hogy a nyári gyepcsere sem sikerült tökéletesre, mert a Nou Campban még mindig kicsit lejt a pálya. Mindegy, így legalább minden összefoglalóban benne lesz Toure lövése, melyet meglehetősen határozottan irányított a kapu felé.
A Getafe az utolsó utáni pillanatban mentett meg egy pontot hazai pályán a Sinama-Pongolle góljaival egyesével haladó Recre ellen, ami nem is rossz annyira, ha hozzátesszük, hogy az utolsó fél órát emberhátrányban játszották végig. Még náluk is bőkezűbb volt az Espanyol, mely a szünetre kétgólos előnyt harácsolt össze Luis Garciának köszönhetően, melyet aztán az utolsó 10 percben sikerült leadniuk a Betis otthonában.
Az Almeria kikapott ugyan otthon a Valenciától, de egyrészt egyáltalán nem adta könnyen a bőrét, másrészt egyáltalán nem úgy játszottak, mint egy kiesőjelölt kiscsapat, aki még a kapufának is csókolomot köszön. Mi már licitálunk az aukciós portálon egy Negredo-mezre.
A Levante otthonában is egy csatárral kezdett, így nem csoda, hogy nem sikerült gólt szereznie, viszont most legalább nem is kapott. A döntetlen miatt a Murcia játékosai sem zokogtak véres könnyeket, ezt a feladatot a kilátogató szurkolókra bízták. Zaragozában elmaradt az általunk várt Aimar-feltámadás és vele a győzelem is, sőt, egészen a hajráig vezetett a vendég Racing. Az ember azt gondolná, hogy négy argentin válogatott egy csapatban azért eredményesebb játékot jelent, ám úgy látszik, Fernandez mesternek bőven akad még dolga, hogy ütőképes csapatot formáljon az ígéretes keretből. Mondjuk mi Ayalát akkor sem vettük volna meg, ha adják hozzá Jennifer Lopezt és Kelemen Annát.
A Depor kétszer is egyenlíteni tudott a Valladolid otthonában, de minket nem tudnak becsapni és tudva-tudjuk, hogy az idei megint nem az ő szezonjuk lesz. A lilák ezzel szemben nem hisszük, hogy érintettek lesznek a kiesés elleni harcban, kivált, ha a Borja-Sisi közép továbbra is ilyen remekül üzemel majd. Mendilibar egyenesen odáig ment, hogy semmi pénzért nem válna meg tőlük, amiről szintén tudjuk, hogy kamu, de hiszünk a spanyol szakíróknak, akik szintén jó véleménnyel vannak róluk. Eközben az Atléti minden erejével a szezon elrontásán dolgozik és hogy eredményesen teszi, azt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy máris a 14. helyen találjuk őket. Hiába játszott már Reyes is egy fél órát és szintén hiába osztogatott a híradások szerint kiválóan Simao Sabrosa, az a védelem, amely az első két fordulóban három gólt kap az első húsz percben, nem esélyes nagy célok elérésére.
Annyi szerencséjük azért van, hogy kicsit még mindenki keresi a formáját és az ideális csapatát, úgyhogy korai lenne akár válságról, akár mennybemenetelről beszélnünk. A második forduló után csak annyit tudunk biztosan, hogy bazi erős Real Madriddal kell számolnia a La Liga és az egyéb európai versengések résztvevőinek.
Utolsó kommentek