Búcsúzott a Kolozsvár, otthon kapott ki Mourinho, lesz görög csapat a tizenhat között. Még kieshet a Chelsea és a Roma (de nem fognak), míg az Inter-Barcelona-Sporting-Atletico-Liverpool ötös már biztos továbbjutó. A helyezések a C-csoportban teljesen le vannak osztva, a többi négyes nem lesz teljesen érdektelen a következő körben sem. Nyolc meccsen huszonhét gól nem rossz teljesítmény, csak a Bázel, a Márszely és az Inter maradt gólképtelen. Ezt egy kicsit bővebben is elmagyarázzuk a túloldalon.
Az igaz, hogy nem vártuk el, de a Kincses Város kapuján nemhogy retesz nem volt, hanem egyenesen kitárták a vendégek számára, nehogy megfagyjanak odakinn a pusztában, így könnyedén duplázhatott az egyszeres válogatottságát talán hamarosan néhánnyal megtoldó Brighi, és arra, hogy ez nem lesz így jó, a Gépész utca közönsége a mérkőzés végéig füttyel emlékeztette Stancioiut. A két szép támadás végén születő gól között Dél-Olaszország három legszebb csapatkapitánya csűrt a bal felsőbe egy szabadrúgást, illetve Kone - norvégül feleséget jelent, tehát a vikingek valószínűleg Nyugat-Afrikába is eljutottak, csak még nincsenek rá régészeti bizonyítékok - tette izgalmassá a párharcot egy okosan földrepattintott fejessel. A Roma végül csoportelsőként távozott Románia európai részéről, de a biztos továbbjutáshoz otthon nem kéne kikapniuk a Bordeaux-tól, vagy nagyon kell bízniuk az erdélyiekben. Kolozsvár-Róma 1-3.
A Chelsea játékosai az ellenfél fizikai megtörésével próbálkoztak a Chaban-Delmas stadionban, Lampard két sárgát is összegyűjtött, de a többiek se maradtak el tőle keménységben, és erre a Girondins is hasonlóan ráagált, pl. az általában sportszerű Joe Cole ártalmatlanná tételével is próbálkoztak. Anelka, a világtörténelem három legjobb játékosa, volt az egyetlen a vendégek közül, aki a pszichikai megtöréssel próbálkozott: tőle szokatlan magabiztossággal alázta meg a sokadik lövőcselre végül elsüllyedő Valverdét, és szerezte meg a vezetést a rikító sárgában pompázó kékeknek. Az okszitánok persze nem adták fel, és egyenlítettek is Diarra fejesgóljával, sőt a végén örülhetett az egy pontnak az eredményre - és a vécédeszkára - csapatát ráültető Scolari. Az angol sajtó már parázik a londoni CFR elleni meccstől, és minden okuk megvan rá, hiszen egy vereséggel - és egy bordói sikerrel az Olimpicóban - könnyen az UEFA kupa elsőszámú esélyesévé léphetnek elő. Bordeaux-Chelsea 1-1.
Amikor az Übermensch is azt mondja, hogy mákkal mentek tovább, akkor vagy tényleg óriási mákjuk volt, vagy képzett kommunikátorként ezzel próbál témát adni a dzsornalisztáknak, ahelyett, hogy mennyire szarul játszottak honfitársai, vagy hogy már nem is annyira szpesölvan, mert ezerhatszáz veretlen hazai meccs után kikapott. Minden tiszteletünk a San Siróban Sarriegi lepattanójával diadalmaskodó, és ezzel a második helyre szökkenő Panathinaikoszé, (Inter-Panathinaikosz 0-1) az utolsó fordulóban pedig természetesen a görög rangadót fogjuk nézni - minden futballbarát sajnálhatja, hogy nem ők ketten jutnak tovább a csoportból, mert egyrészt a Panát, mint Puskás, aztán Warzycha egykori csapatát mindenki szereti, és mindenki szívesen néz egy olyan névtelen csapatot, amely otthon játszik háromhármakat meg kettőkettőket, és ahol Sávio irányít, Ketsbaia az edző, és egy Nagy Zoli nevű kapus véd. Az a Nagy, aki egyébként kivédte a brémaiak szemét is, de erre azok büntiből (Diego) és nyolc méterről (Hugo Almeida) túljártak az eszén. Persze ez csak az egyenlítést jelentette a Weser braziljainak, hiszen bő egy óra játék után hat perc alatt kettővel húzott el a Famaguszta, a csereként beálló Nikolaou, illetve Sávio góljaival. A Brémának otthon kéne levernie az Intert, hogy némi reményük legyen az UEFÁs hely elérésében. Anorthoszisz-Bréma 2-2.
Lisszabonban és Donyeckben örömfoci volt, Portugáliában a vendégek tömték ki házigazdájukat, míg Ukrajnában a Basel nyelt be megint egy csoportkörre elegendő gólt. A világ legjobb csapatával - megbecsülni, nem gyakran írunk ilyeneket - kapcsolatban továbbra is az a véleményünk, hogy februárra el fog fogyni a lendületük, ám ha mégsem így történne, és hasonló játékkal ejtenék ki az Intert, a címvédőt, vagy akárkit, nem leszünk szomorúak. Érdekes kérdés, hogy ha a Barca négy góllövője összesen 91 éves, míg a Sporting három gólszerzőjének együttes életkora 82, de az eredmény 5-2 a blaugrana javára, akkor hány éves a kapitány? Sporting-Barcelona 2-5.
Itt egyébként már minden lényeges kérdés eldőlt a forduló előtt, a mocskosul szakadó donyecki esőben sündisznóállásba húzódó Bázel már csak az UEFA kupa utolsó szezonjára hajtott, de ez sem lett meg, mivel a hazaiak egy ötössel tették teljesen érdektelenné a zárófordulót. A Thomas Hässlernél egy picivel magasabb Jádson három lövésből három gólt ért el - a tehetségtelen Shearernek ehhez négy kellett a hollandok ellen. Sahtyor-Bázel 5-0.
A playbackre focizó Atletico - a hétvégén debütáló NST fußballmannschaft is ezt a megoldást fogja alkalmazni, vagyis mp3 lejátszóra kötött Marshall erősítőkről fog szólni az Anfield Road, a Parkhead és a Bronco Stadion mixelt atmoszférája, így a szurkolóknak csak tátogniuk kell - nem erőltette meg magát, de a stadionon kívül rekesztett drukkeszek örömére így is otthon tartotta a három pontot, és versenyben van az első helyért. Balázs végignyomta, és reméljük, hogy a következő körben az ő duplájával kiharcolt 2-2 jelenti majd a vígaszágat az eindhovenieknek. Atletico-PSV 2-1.
Még ócskább meccs lett az OM fellépése az Anfield Roadon, nem sikerült megismételniük a tavalyi bravúrt, pedig Valbuena bejött, pont akkor amikor a tavalyi bombagólt lőtte. Az idei találat, egy szép fejesgól, persze Steve Gerrard nevéhez fűződik, aki öt góllal és Lionel Messivel első helyezett a lőlapon. (Robbie Keane csak azért nem duplázott, mert nem játszott.) A második félidő egyébként heveny rúgdosódássá fajult, de a portugál játékvezető, Benquerenca igen nagyvonalúan fújt, mindössze két sárgát osztott ki - persze nincsenek jó emlékei a figyelmeztetésekről, hiszen ő adta szegény Fehér Mikinek élete utolsó lapját. Izgalmas lesz egyébként a vége is, főleg ha nem ítélik önmagukat vereségre a csoportot vezető trénerek azáltal, hogy BL-keretük leggyengébbjeit küldik pályára, és ők is inkább az első helyezésre hajtanak. Liverpool-Marseille 1-0.
Utolsó kommentek